Yüz Yıl Önce Örgü

by admin

2021’e girerken, yüz yıl önce, 1920’de örmenin neye benzediğini görmek ilginç. O dönemin gazete makalelerinde hızlı bir araştırma, örmenin günlük yaşamın büyük ölçüde bir parçası olduğunu ortaya çıkardı.

‘Da yayınlanan bu küçük makaleden de anlayabileceğiniz gibi insanlar örgü hakkında şaka yaptılar. “Salida Postası”, Sayı 68 3 Şubat 1920.

Yayınlanan bir makale “Tumut ve Adelong Times” 6 Mayıs 1920’de örgü örmekten hoşlanan ve kendi kış susturucularını yapmayı tamamen erkeksi gören erkeklerin olduğunu açıkça belirtti.

Görüntü geliyor Trove – Avustralya’nın kültür, toplum ve araştırma kurumlarından eserler, merak ve hikayelerden oluşan çevrimiçi bir koleksiyon.

Avustralya’da erkekler örgü örerken 4 Şubat 1920’de yayınlanan bu reklamda örgü “Bir Kadın Kapalı Spor” olarak nitelendirildi. “Vassar Çeşitli Haberleri”, Cilt IV, Sayı 28.

İnsanlar artık örgü grupları olarak adlandırdığımız yerde bir araya geliyorlar ve şu anda bizim zevkimiz kadar örgü örmekten ve sohbet etmekten de keyif alıyorlardı.

Örgünün 1920’den beri pek değişmediğini bilmek harika. Bu zanaatı hala seviyoruz, bazen komik buluyoruz ve cinsiyetine bakılmaksızın herkesi örmeye davet ediyoruz. Mutlu örgü dostlarım 🙂

You may also like

Leave a Comment