Winterfest Ruana Crochet Pattern – Bir Dikişte Anne

by admin

Bu kış giymek için güzel bir ruana nasıl olur ?! Ruanaları duydun mu? Aslında tığ işi yapmaya başlayana kadar hiç sahip değildim, ama onlar en havalı üstler! Bir pançoya çok benziyor olsalar da, giyildiğinde boynun etrafına da sarılabilirler (neredeyse bir eşarp / üst / gömlek melezi, lol gibi). Ekstra sıcaklık için giymek ve fark edilmek için mükemmel bir aksesuardır! İnsanların “Bunu sen mi yaptın ?!” diye sormasına hazırlıklı olun. (Diğer tığ işi ruanamı BURADA görebilirsiniz)

Tam, ücretsiz kalıbı aşağıda görebilir veya satın almayı seçebilirsiniz. Lion Brand Yarn’dan kit BURAYA ya da BURAYA Etsy mağazamdan yazdırılabilir, reklamsız desen.

Bu ruana uzundur ve ilgi ve güzellik katmak için kenarlarında bir dantel dokunuşu ile baştan aşağı güzel, meditatif bir dikişe sahiptir.

Bugünün ruana tığ işi yapmak gerçekten çok basit, ama kesinlikle dikkatinizi çekecek. Uzun, sıcak ve güzel, kadınsı dikişlere sahip. Bu, herhangi bir kıyafetin üzerine atmak için harikadır, ister çizme, etek, kot pantolon, ister tozluk ve basit bir tişört olsun.

Aşağıdaki düzende inşaatın gerçekten kolay olduğunu göreceksiniz. Gerçekten uzun iki dikdörtgeni tığ işi yapacak ve bunları arka için birbirine dikeceksiniz.

Sık sık tıknaz ipliği tercih etsem de, bu stilin hoş bir renkte oldukça kamgarn ağırlıkta bir ipliğe ihtiyacı vardı. ile gittim Lion Markasından Yün Kolaylığı BURADA çünkü renk seçenekleri harika ve mükemmel, sıcak bir kış ipliği seçeneği. Ruanam doğal “Buğday” renginden yapılır, ancak bunu istediğiniz herhangi bir renkte yapabilirsiniz. Son zamanlarda Cabin Stripes Battaniye Desenim ile Wool Ease’de birkaç renkle eğlendim ve tüm renk seçeneklerini üzerinde görebilirsiniz. Lion Brand sitesi de. OH – ve bu ruana sıcakken, önü açık olduğu ve dantel gibi dikişe sahip olduğu için aşırı sıcak değil. 🙂

Şal veya atkı gibi boynunuza nasıl sarabileceğinizi gördünüz mü? Ve açık dikiş güzel değil mi? Dantelli bölümleri yaparken çok eğlendim.

Peki bu kış şovu durdurucusunu nasıl eğlenceli hale getireceğiz ?! Bu çok basit!

Açıklama: (ücretsiz desenin aşağıda olduğunu hatırlatmak isteriz, ancak aynı zamanda reklamsız, Etsy mağazamdan yazdırılabilir BURADA)

Farkına varın ve bu uzun, sıcak, kıştan ilham alan ruananın rahatlığında kendinizi sarın. Örgü görünümlü bir kumaşla eşleştirilen sade açık dikiş işi, bunu bir gösteri durdurucu yapıyor. El yapımı kışlık gardırobunuza benzersiz bir parça eklemek istiyorsanız daha fazla kendinizi yormayın. Tayt veya kot pantolon ve en sevdiğiniz botlarla giymek için mükemmel!

Yetenek seviyesi:

Orta düzey

Malzemeler:

ABD K ölçüsü, 10,5 mm kroşe kancası veya doğru ölçüyü elde etmek için uygun ölçü

7 (9, 10, 11) Buğdayda Aslan Marka İplik Yün Kolaylığı 85 gr / skein Lion Brand Yarn’dan ipliği ve deseni içeren uygun kiti BURADAN edinin

Desen yaklaşık 595 g (698 g, 790 g, 895 g) kullanır

Makas

Goblen İğnesi

Boyutlar (yaklaşık):

S, M, L, XL

Lütfen modele göre anahtarı takip edin.

ördüğünüz boyut:

S (M, L, XL)

Göğüs Çevresi:

48 ”(52”, 56 ”, 60”)

Uzunluk:

37 ”(39”, 41 ”, 43”)

Her Panelin Genişliği:

12 ”(13”, 14 ”, 15”)

Her Panelin Uzunluğu:

74 ”(78”, 82 ”, 86”)

Kısaltmalar ve Beceriler:

ch – Zincir (ler)

dc – Çift kroşe

sc – Tek kroşe

st (ler) – Dikiş (ler)

tr – Tığ işi tiz

sp – Boşluk

Ölçer:

Her boşlukta 4 ”X 4” çift kroşe içinde yaklaşık 10 ilmek ve 8 sıra işlendi

Notlar:

Bu ruana, iki uzun dikdörtgen panelin uzunlamasına örülmesiyle ve arkada birbirine dikilmesiyle yapılır.

Uzun bir zincir yaparak başlayacaksınız ve ardından “dantel” görünümünü oluşturacak bir dikiş deseni çalışacaksınız. Ardından, dikdörtgen paneliniz tamamlanana kadar her boşlukta çalışan basit bir çift kroşe dikiş deseni çalışacaksınız. Daha fazla sıra için tığ işi yaparak genişliği ayarlayabilirsiniz (iplik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun). Zevk almak!

WINTERFEST RUANA Tığ Desen Talimatları

Panel Talimatları (2 yapın)

Bölüm 188 (198, 208, 218)

1. satır Dc 4’teinci kancadan ch (2 dc sts olarak sayılır), her kanal dikişinde bitene kadar dc. 186 (196, 206, 216) sts

2. Satır Ch 4 (burada tr olarak sayılır ve boyunca desen), çevirin, sonraki dc st’yi atlayın, * 1 tr sonraki dc st’de, tr atlanan dc dikişte, ch 1, sonraki 2 dc dikişi atlayın ve *’dan sonuncuya kadar tekrarlayın, tr son dc’de.

3. Satır Ch 4, çevir, sonraki tr’yi atla, sonraki tr’de * 1tr, atlanan tr’de 1tr, sonraki 2 saniyede atla ve *’dan sonuncuya, sonuncuda tr’ye kadar tekrarla.

4. satır Ch 3 (dc olarak sayılır), dönüş, sıra boyunca her bir tr st stte dc.

Satır 5 Sıra boyunca her dc’de Ch 3, dönüş, dc.

Sıralar 6 – 9 Sırasıyla 2-5 arasındaki satırları tekrarlayın.

Satır 10 Sıra boyunca her dc alanında Ch 3, turn, dc.

Panel yaklaşık 12 ”(13”, 14 ”, 15”) genişliğini ölçene kadar 10. satırı tekrarlayın

Bağlayın ve uçları örün. Şekle ve boyuta göre engelleyin.

Montaj:

İki paneli dikey olarak yan yana yerleştirin. son satırlar hizalandı. Merkez noktadan 3 inç olana kadar basit bir kamçı dikişle aşağıdan yukarıya doğru dikin. Bağlayın ve uçları örün.

Yaratıcı olmaktan çekinmeyin ve fazladan ipliğiniz varsa eğlenceli bir kemer veya saçak eklemeyi düşünün.

Şemalar:

Yeni ruananızın tadını çıkarın!

Kış burada Colorado’da uzun sürebilir, bu yüzden beni kapalı mekanda mutlu edecek projelerin olması güzel. Bu Winterfest Ruana, dantel dikişlerle kolay ve ilginç güzel bir karışımdı. Umarım bu uzun kış aylarında da eğlenirsiniz.

XO,

Jessica

Bunu beğendiyseniz, şunları da beğenebilirsiniz:

Bu gönderiye sponsor olduğunuz için Lion Brand Yarn’a teşekkür ederiz. Tüm görüşler% 100 bana aittir.

You may also like

Leave a Comment