Home / Örgü Modelleri / Vail Topper – Kolay Tığ Işi Hırka Modeli – Dikişli Anne

Vail Topper – Kolay Tığ Işi Hırka Modeli – Dikişli Anne

Breckenridge Knit Topper’ı paylaştıktan sonra, tığ işi bir versiyon için birkaç talep aldım. İşte başlıyoruz! Bu tığ işi kardiyo, lüks Coboo ipliği Hem dökümlü hem de yumuşak olan Lion Brand tarafından. Dikişler basit ama güzel ve uyum herkes için gurur verici! Ayrıca bunu XS’den 5XL’e kadar her zamankinden daha fazla boyut seçeneğiyle kullanıma sundum. Bu rahat, rahat kabanın tığ işi yapmanın ne kadar kolay olduğunu görmek için okumaya devam edin. Ve yazdan sonbahara gitmek için mükemmel bir parça değil mi? Evet, düşüşten bahsetmiştim. 😉 Aşağıda tam ücretsiz desene bakın veya Etsy’den tüm şemalarla basılabilir reklamsız BURAYA, ya da kiti (istediğiniz her renkte mevcuttur!) Lion Brand’in sitesinde BURAYA.

Ben de arka yüzümden çok memnun kaldım!

İşte bu topper’ın nasıl ortaya çıktığının ilerleyişi. 🙂 Birkaç sezon önce Telluride Örgü Topper’ı yaptım. Blogdan popüler bir marka olmaya devam eden süper kalın, sıcak, kışlık bir parça, ancak birkaç kişi benden onu kamgarn ağırlıkta bir ipliğe dönüştürmemi istiyordu. Breckenridge Örgü Topper’a (BURAYA) girin. Oradan tığ işi bir versiyon için isteklerim vardı ve işte! Colorado dağ kasabası temasına bağlı kalmak ve ona Vail Topper adını vermek zorunda kaldım. 🙂

Tüm bu süsleri, kolay yapıları ve şaşırtıcı derecede rahat oturmaları için seviyorum. Bu toppers, serin yaz gecelerinde ve sonbahar günlerinde omuzlarımın üzerinden atmam için başvurmam. Ayrıca, kızınızı okula bırakmak için geç kaldığınızda herhangi bir ole ‘gömleğini atmak için mükemmeldirler. 😉

Bu yavruyu nasıl kroşe ederiz? İki dikdörtgeni tığ işi yapacak ve onları arka ve yanlara dikeceksiniz. Bu desen için, sadece yarım çift kroşe dikişler ve sonradan dikişlerle rahat olmanız gerekir (güzel ribana için). Dikişler yerine boşluklarda yarım çift kroşe dikişler yaptım. Bu, tığ işi yapmayı daha da kolaylaştırdı ve hızlandırdı. Ayrıca kardiyoya kumaşa benzersiz bir görünüm kazandırır. Bazı açılardan baktığımda neredeyse örgü gibi görünüyor!

Coboo’yu denemediyseniz, harika bir yaz veya sonbahar ipliği. Ciltte olabildiğince yumuşak ve renk seçeneklerini seviyorum. Birçoğunuz bana bunun yarılıp ayrılmadığını sordu ve bazı ipliklerden daha kolay bölündüğüne katılıyorum. Ancak, yarım çift kroşe dikişleri boşluklara işlemek, bölme ile ilgili bir sorun yaşamamama gerçekten yardımcı oldu. Aslında, gerçekten hiç sorun yaşamadım! Bu iplik, kumaşa verdiği rahatlık ve örtü açısından süper benzersizdir, bu yüzden kesinlikle yaz ve sonbahar giyilebilir ürünler için tavsiye ederim.

Öyleyse modele geçelim mi ?!

Unutmayın, tam kalıbı aşağıda görebilir veya Yazdırılabilir olanı (XS-5X boyutları) BURADAN Etsy’den satın alın!

Açıklama: Kancanı tut! Yeni başlayanlar ve uzmanlar, bu dökümlü, geniş kollu hırka örmeyi çok sevecekler. Bu topper süper basittir, ancak örgü görünümlü bir kumaşa ve ultra rahat bir oturuma sahiptir. Günlük bir görünüm için en sevdiğiniz tişörtün üzerine giyin veya eğlenceli bir yaz kıyafeti için maksi bir elbise ile eşleştirin. Sizi yazdan sonbahara götürecek mükemmel bir kardiyo. İhtiyacınız olan tek şey temel kroşe becerileri!

Yetenek seviyesi:

Acemi

Malzemeler:

ABD Boyu I, 5,5 mm Kroşe Kancası

Taupe’de 6 (7, 8, 10, 11, 13, 15, 16, 18) Lion Brand Yarn Coboo hafif iplik Kiti BURADAN alın!

Desen yaklaşık 530 gr (651 gr, 778 gr, 922 gr, 1075 gr, 1236 gr, 1409 gr, 1591 gr, 1747 gr) kullanır

Goblen İğnesi

Ölçüm Bandı

Makas

Boyutlar:

XSmall, Küçük, Orta, Büyük, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL

Lütfen modele göre anahtarı takip edin.

ördüğünüz boyut:

XS (S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL)

Genişlik:

XS – 32 ”

S – 34 ”

M – 36 ”

L – 38 ”

XL – 40 ”

XXL – 42 ”

3XL – 44 inç

4XL – 46 ”

5XL – 48 ”

Göğüs Çevresi:

XS – 64 ”

S – 68 ”

M – 72 ”

L – 76 ”

XL- 80 ”

XXL – 84 ”

3XL – 88 inç

4XL – 92 ”

5XL – 96 ”

Uzunluk (yaklaşık):

XS – 19

S – 22 ¼

M– 25 ¼

L – 28 ¼

XL – 31

XXL – 34 ¼

3XL – 37

4XL – 40¼

5XL – 43

Kısaltmalar ve Beceriler:

ch – Zincir

hdc – Yarım çift kroşe

st – dikiş

sts – dikişler

FPhdc – Ön Dikme Yarım Çift Kroşe – önden, kancanın üzerinden iplik, kancayı ilmek direğinin altına yerleştirin, ipliği geçirin, bir ilmek yukarı çekin (kancadaki üç ilmek), iplik geçirin, kancadaki tüm ilmekleri çekin.

BPhdc – Arka Direk Yarım Çift Kroşe – arkadan, kancanın üzerinden iplik, ilmek direğinin altına kancayı geçirin, ipliği yukarı çekin (kancadaki üç ilmek), ipliği geçirin, kancadaki tüm ilmekleri çekin.

Ölçer:

4 ”x 4” dikiş deseninde yaklaşık 11 inçlik ve 11 inçlik sıra

Notlar:

Bu topper, iki uzun dikdörtgen oluşturularak ve yanlarından ve arkasından dikilerek tığ işi yapılır. Yapı ve kolay dikişler, maceracı yeni başlayanlar için yeterince basit hale getirir. Post dikişler tığ işi yapılarak, panellerin kenarları boyunca nervür yapılır. Daha önce dikiş sonrası çalışmadıysanız, FPhdc ve BPhdc nervürlerinin nasıl kesileceğine dair temel bir çevrimiçi arama yaparak birkaç öğretici bulabilirsiniz.

Desen Talimatları

Panel Kalıbı (2 Yap)

Bölüm 48 (51, 54, 57, 60, 63, 66, 69, 72)

1. satır 3’te Hdcrd kancadan ve her kanalda. 46 (49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70)

2. Satır Ch2 (burada veya kalıp boyunca bir st olarak sayılmaz), turn, hdc in sp in 1st ve 2nd hdc ve son hdc arasında her sp’de, son hdc ve ch 2 arasındaki sp’de hdc.

46 (49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70)

Paneliniz yaklaşık 35 ”(41”, 47 ”, 53”, 59 ”, 65”, 68 ”, 71”, 74 ”) uzunluğunda oluncaya kadar 2. satırı tekrarlayın.

Bağlayın ve uçları örün.

Ardından, panelin kenarları boyunca nervür oluşturacaksınız.

Yan Kaburga

Panelin uzun kenarlarını kroşe yapın (uzunlamasına). Oluk oluşturmak için ön direği ve arka direği yarı çift kroşe dikişlerini değiştireceksiniz.

İpliği panelin köşesine takın.

1. satır Hdc dikişlerini, panelin diğer ucuna kadar her birinde yaklaşık 1.

2. Satır Bölüm 2, dön, * FPhdc 1st st, BPhdc sonraki st; * satır boyunca tekrarlayın.

Bağlayın ve uçları örün.

Bu deseni aynı panelin diğer uzun tarafında tekrarlayın.

İkinci panel için Yan Yivli Bölümü tekrarlayın.

Alt Yivleme Bölümü

Panelin kısa kenarları boyunca tığ işi yapın (enine). FPhdc st’leri BPhdc sts ile değiştirerek, kenarlarla aynı nervür desenini tekrar edeceksiniz.

Panelin köşesine iplik takın

1. satır Hdc dikişleri boyunca eşit olarak çalışın, panelin karşı tarafındaki her bir hdc’ye 1 hdc st.

2. Satır Bölüm 2, dön, * FPhdc 1’dest st, BPhdc sonraki st; * satır boyunca tekrarlayın.

3. Satır Her bir FPhdc’de Ch 2, turn, FPhdc ve sıra boyunca her BPhdc’de BPhdc.

Alt nervür yaklaşık 1 ¾ ”genişliğini ölçene kadar 3. sırayı tekrarlayın.

Bağlayın ve uçları örün.

Bu deseni aynı panelin diğer kısa tarafında tekrarlayın.

İkinci panel için Alt Nervür Bölümünü tekrarlayın.

Montaj

Her iki dikdörtgen paneli uzunlamasına yan yana yerleştirin. Bir goblen iğnesi ve uzunlukta bir iplik kullanarak, bunları merkezden 3 ”e kadar çalışarak temel bir kamçı dikişiyle birlikte dikin. Bağlayın ve uçları örün.

Daha sonra, panelleri aşağı katlayın ve kollar için geniş açıklıklar bırakarak her iki tarafı dikin. Bağlayın ve uçları örün.

Hepsi bu kadar! Yeni kabanınızın tadını çıkarın!

Altında: İki panel yan yana yerleştirilmiştir. Nerede katlayacağınızı ve dikişlerin nerede çalıştığını görebilirsiniz.

ALTINDA: Bu şematik, Topper’ın katlandığında nasıl görüneceğini gösterir. Arkayı ve yanları dikin. Her iki tarafta kollar için açıklıklar var.

Ve hepsi bu kadar !!

Hiç böyle bir topper yaptın mı? Çok rahat ve çok yönlü olduklarını düşünüyorum. Benimkini sevdiğim kadar seninkini umarım!

XO,

Jessica


About admin

Check Also

Ücretsiz Desenli Şık ve Zarif Kroşe Şallar

Şal için kroşe desenlerine kimler hazır? Biz! Aksesuarlar her şeydir, her moda aşığı bunu bilir! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir