Home / Örgü İpuçları / Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

Örme kıvrımları hiç duymamış olmanız çok olasıdır. Bu teknik, örme bir projeye doku ve yapı eklemek için harika bir yol sunsa da, titiz ve çoğu zaman kafa karıştırıcı olduğu düşünülmektedir.

Ancak karmaşık olması gerekmiyor. Sadece bir birkaç küçük düzenleme klasik tuck örgüsüne kolayca kıvrımlı kıvrımlar ekleyin (bazı kaynaklarda şerit olarak da adlandırılır) bir giysinin öğelerini bölmek, üç boyutlu doku eklemek, bir büzme ipi için bir kılıf oluşturmak veya bir projenin belirli kısımlarını daha sert yapmak istediğimizde.

Beni tuck örgüsünü keşfetmeye iten bu ek katılık arayışı oldu. Brigitte Beret’i tasarlarken (model yakında geliyor), berenin altını yapmanın bir yolunu arıyordum oldukça sert ama esnek. Ağzını bir ile bitirmek katlama ideal bir çözümdüama bunu kimsenin hayatını çok fazla karmaşıklaştırmadan yapmanın bir yolunu bulmalıydım.

Kitap “Boyutlu Tuck Örgü” Tracy Purtscher tarafından çok yardımcı oldu. Bu kitapta anlatılan tekniği klasik pike yapma yöntemiyle birleştirerek, süreci oldukça basitleştirebiliriz.

Bakalım bu basitleştirilmiş yöntem nasıl çalışır? adım adım. Eğer tercih edersen bir videodan öğrenmek için buraya tıklayın.

TALİMATLAR

Bir tıkanma aslında kumaşta bir kıvrım. Altından birkaç sıradan bir ilmek alıp iğne üzerine oturan canlı dikişle birlikte örerek yapıyoruz.

talimatlar aynı turda çalışmak ve düz çalışmak için, yani satırlardan bahsettiğimde, satırları veya turları kastediyorum.

AŞAMA 1

Zorlu kısım aynı sıradaki dikişleri almaktır. Dikkatli olmazsak, katlama satırlar arasında kaydırılacak ve doğru görünmeyecektir. Bu dikişleri tanıdığımızdan emin olmak için onları purl gibi çalış kurulum satırında.

KURULUM SATIRI (işin sağ tarafı): [knit 1, purl 1], köşeli parantezleri sonuna kadar tekrarlayın.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

Eğer varsa tek sayıda ilmek iğnelerinizde “örgü 1, ters 1” desenini son ilmeğe kadar çalışın, ardından son dikişi örün.

ADIM 2

Sonraki bölüm kolay bir bölüm – birkaç sıra için stokta dikişte çalışın. Ne kadar çok satır çalışırsanız, kat o kadar belirgin olacaktır. Çoğu durumda, kıvrımlar yaklaşık 3 ila 5 sıra yüksekliğindedir, ancak katlamayı bir büzme ipi veya bir şerit için bir kılıf olarak kullanmayı planlıyorsanız, 7 veya hatta 9 sıra çalışın.

Biz ne zaman turda çalışmakher turda tüm dikişleri örerdik ve istediğimiz sayıda tur atabiliriz. Biz ne zaman ileri geri çalışmak, her sağ sıradaki tüm dikişleri örüyoruz ve her yanlış yan sıradaki tüm dikişleri ters çeviriyoruz, ancak sadece tek sayıda sıra çalışmalıyız çünkü bir ters sıra ile bitir.

Renk örneğimi sıkıştırmak için 3 sıra stoklu dikişte çalıştım.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

AŞAMA 3

Şimdi zamanı tüm bu stockinette dikiş sıralarını düzgün bir kıvrıma dönüştürün kat. Bunu, her iki dikişi birkaç sıra aşağıda olan dikişle birlikte örerek yapacağız. Kurulum sırasında atılan dikişler, herhangi bir sorun olmadan “doğru” ipleri bulmamıza yardımcı olacaktır.

Süreci kolaylaştırmak için bu adımdaki talimatları mikro adımlar. Bunları şurada da izleyebilirsiniz: videonun bu kısmı.

3.1. 1 dikiş örün.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

Şimdi, ilk dikişi sol iğnenin ucundan aşağıya doğru takip ettiğinizde, bir ters ilmeğin oluşturduğu yumru. O ters dikişi birazdan kullanacağız.

3.2. İşin yanlış tarafını görebilmek için kumaşı yukarı hareket ettirin.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

3.3. Sol iğnenin ucundan ilk dikişten birkaç sıra aşağıda olan bir örgü dikişi bulun. İşin sağ tarafındaki ters çıkıntıyı oluşturan dikişle aynıdır.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

3.4. Sol iğnenin ucunu, bu örgü ilmeğinin altındaki telin altına yukarıdan aşağıya yerleştirin.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

3.5. Sol iğnenin ucundan ilk dikişi seçilen iplikçikle birlikte örün.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

İp uzanır ve uzun bir dikiş oluşturur işin yanlış tarafında.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

Sıranın sonuna kadar 3.1’den 3.5’e kadar olan adımları tekrarlayın ve kumaş anında üç boyutlu hale gelir.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

ADIM 4

Stockinette dikişte sonraki sırayı çalışın. Düz çalışıyorsanız tüm dikişleri ters çevirin veya turda çalışıyorsanız tüm dikişleri örün.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

Projenize yatay katlama eklemek istediğinizde 1’den 4’e kadar olan adımları uygulayın veya bu adımları birkaç kez tekrarlayın. projenizin bütün bir bölümünü dekore edin tucks ile.

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu

Her iki dikişte bir dikiş aldığımız için (her dikiş, klasik kıvrım yapmada önerildiği için değil), kıvrımın genişliği neredeyse kumaşın genişliğiyle aynıdır. Bu, desende herhangi bir özel ayar yapmadan projenin herhangi bir bölümüne kolayca pim ekleyebileceğimiz anlamına gelir.


Bu öğreticiyi beğendiyseniz, AŞK e-kitaplar ve grafikler
içinde Ücretsiz Örgü Kaynakları Kütüphanesi

Kütüphane herkes için ücretsizdir
Günde 10 satır bültene abone olan.

Abone iseniz, şifreyi bulacaksın her haber bülteninin altında Cuma günleri benden alıyorsun.

Abone değilseniz, lütfen aşağıdaki forma adınızı ve size ulaşabileceğimiz en iyi e-postayı yazın ve Sana şifre göndereceğim kütüphaneye erişmek için.


İşte beğenebileceğiniz birkaç şey daha:

Bağımsız araştırma ve yayınlamayı desteklediğiniz için teşekkür ederiz!

Maryna Shevchenko - Günde 10 Satır

Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu |  Günde 10 sıra
Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu |  Günde 10 sıra
Tucks Örmenin Basitleştirilmiş Yolu |  Günde 10 sıra

About admin

Check Also

Rus Örgüsünde İplik ve Örgü Dikişleri Nasıl Tutulur

İçeriğe geç Günde 10 sıra Ana menü EĞİTİCİLER VİDEOLAR KÜTÜPHANE DESENLER DERSLER KİTABIN KULÜP ARABA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir