Home / Örgü Modelleri / Tıknaz Kabaksız Örgü Modeli – Anne in a Stitch

Tıknaz Kabaksız Örgü Modeli – Anne in a Stitch

Bu yılın o zamanı arkadaşlarım – balkabağı örün! Bu benim en sevdiğim, basit desenlerden biri ve en güzel sonbahar dekorunu yapıyor. Örgü örüp ters çevirebiliyorsanız bu balkabağını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tığ işi balkabağı desenimi paylaştıktan sonra birçoğunuz benimle iletişime geçerek örgü versiyonunu istediniz. Bu örgü modeli yeni başlayanlar için yeterince basittir ve mükemmel büyüklükte sofra balkabağı oluşturur. Benimkini iki saatin altında yaptım, bu yüzden nispeten hızlı çalışıyorlar ve harika bir zula bozuyorlar. Bir çile iplikten daha az kullanır!

Peki bu ipliğe ne dersiniz? Cascade Magnum ipliklerini sadece kaliteli göründükleri ve hissettikleri için değil, aynı zamanda renk seçenekleri de inanılmaz! Balkabağım ile yapıldı Doeskin Heather rengi (burada). Zulamda biraz oturdum. Yaratıcı olabilir ve sahip olduğunuz herhangi bir süper hacimli ipliği istediğiniz herhangi bir renkte kullanabilirsiniz! Daha ucuz bir seçenek kullanmak olacaktır Lion Brand’s Wool Ease Thick & Quick (burada). Eğer bir tane yaparsan, görmeyi çok isterim Instagram veya Facebook – beni @mamainastitch olarak etiketleyin. Bazılarınız bana tığ işi versiyonlarınızı zaten gösterdiniz ve muhteşemler!

Yukarıda: Kabakları sergileyecekseniz, birden fazlasını yapın. İki ya da daha fazlasıyla bir araya geldiklerinde sevimli görünüyorlar. Beyaz olan benim tığ işi versiyonum (burada).

Bu kalıba gelelim!

Ücretsiz kalıbı aşağıda bulabilirsin veya Etsy mağazamdan reklamsız, yazdırılabilir sürüm BURAYA. 🙂

Açıklama:

Bu tıknaz kabak, büyük, yuvarlak örgü iğneleri ve süper hacimli ipliklerle hızlı bir şekilde çalışır! Yeni başlayanlar için yeterince kolaydır ve rustik, mağazadan satın alınmış bir görünüme sahiptir. Renk olanakları sonsuzdur ve eğlenceli küçük sap ile yaratıcı olabilirsiniz. Son dakika sonbahar hediyeleri olarak veya kendi evinizde dekor olarak kullanmak için harika çalışıyorlar.

Malzemeler:

  • ABD Boyu 15, 16 ”yuvarlak örgü iğneleri
  • 1 çile Doeskin Heather içinde Cascade Magnum veya benzeri # 6 Süper Hacimli İplik (Desen bir skein’den daha az kullanır)
  • Poly-fil veya tercih edilen doldurma
  • Kök için sopa
  • Makas
  • Goblen İğnesi

Yetenek seviyesi: Acemi

Boyut: Yaklaşık 7,5 ”genişlik x 5” yükseklik

Ölçer: Bu model için önemli değil

Notlar:

Bu balkabağı yuvarlak örgü iğneleri üzerine yuvarlak olarak örülür. Şekillendirme yoktur ve basit rib dikiş deseni, nasıl örüleceğini ve ters çevrileceğini bilen herkes için yeterince kolaydır. Daha uzun yapmak için daha fazla sıra örmekten veya kısaltmak için daha az sıra örmekten çekinmeyin!

Kısaltmalar (ABD) ve Beceriler:

k – örgü

p – ters örgü

sts – dikişler

Tıknaz Hızlı Örgü Balkabağı Desen

36 dikiş atın, yuvarlak örmek için birleştirin (Eğer raund sıkı olduğu için katılmakta sorun yaşıyorsanız, 40’lı oyuncu seçip aynı sonucu elde edebilirsiniz)

Tur 1 * k2p2, * civarında (36 sts) tekrarlayın

2. tur – 24. tur 1. turu tekrarlayın (36 sts)

Sonra, uzun bir kuyruk bırakarak ipliği kesin. Goblen iğnenizi kullanarak, iğnenin üzerindeki her dikişten kuyruğu çekin. Kapatın ve kravatlayın. Kabağı istediğiniz gibi poly-fil ile doldurun. Daha sonra, bir iplik uzunluğu ve goblen iğnesi ile tüpün altını kapatarak dikin ve uçları örün. Daha fazla şekillendirme oluşturmak için kuyruğu orta üstten balkabağının altına doğru çekmeyi de seçebilirsiniz. Kabak şeklini vermek için balkabağının dibine bağlayın.

Kök ile yaratıcı olun! Üstüne koymak için dalın bir kısmını, çubuğu veya kroşe bir i-kordonu kullanın.

Kabak Resmi Eğitimi Nasıl Örülür

Aşağıda: Bir tüp oluşturmak için deseni izleyerek bir kaburga dikişi örün.

Sonra, eşyalara hazırlanmak için üstünü kapatarak (ters çevirdim, böylece üst şimdi altta)!

Son olarak, alt kısmı kapatmak ve şekillendirmek için ipliği doldurun ve çekin.

Altta: Tıpkı tığ işi balkabağımda olduğu gibi, gövde için ölü bir Aspen Ağacı dalı kullandım.

Ve bu kadar!

Mamas Maker Üyeleri, tüm kalıpları reklamsız, yazdırılabilir indirmeler olarak alır! Üye iseniz veya üye olmak istiyorsanız, BURAYA göz atın.

Umarım bu sonbaharda kabak yapmaktan zevk alırsınız! Daha önce balkabağı ördün mü? Ne düşündüğünüzü duymak isterim!

XO,

Jessica

Oh! Ve ben de bu kalıbı BURAYA Ravelry’ye ekledi!


About admin

Check Also

Büyüleyici Şallar Ücretsiz Örgü Desenleri

Hoş geldiniz güzel insanlar! Bu örgü modelleri için Zarif Dantelli Şal İlkbahar ve sıcak yaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir