Home / Örgü İpuçları / Slip-Stitch 2×2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Slip-Stitch 2×2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Nervür, en popüler örgü dikiş desenlerinden biridir. Her türden bant, yaka ve manşet yapmak için kullanıyoruz. Ancak bazen, nervürlerin o kadar esnek olmamasını, dokunun daha zengin olmasını ve dikişlerin daha düzgün olmasını diliyoruz.

Tüm bu dilekler, bir dikiş desenine benzeyen bir dikiş deseninde gerçekleşir. Knit 2 Purl 2 nervürlerinin daha rafine versiyonu. Orta derecede esnek, düzgün bükülmüş dikişlerden oluşan ve şaşırtıcı derecede zengin kabarık bir dokuya sahip, tamamen tersine çevrilebilir bir dikiştir.

Var başka bir fayda – bu dikişi ileri geri hareket ettirdiğimizde, gevezelik yok. Desen, örme dikişler ve üst iplikten oluşur.

Bakalım 2 × 2 ribana bu güzel alternatifin nasıl örüldüğünü görelim. adım adım.

KAYMA-DİKİŞ ŞERİT İŞLENMİŞ DAİRE

Bu dikiş desenini ileri geri çalışarak başlayacağız. Eğer tercih edersen bir videodan öğrenmek öğretici [click here].

Normal 2 × 2 nervürleme gibi, bu dikiş deseni üzerinde çalışılır 4 dikiş. Desen her sıranın sonunda kaymış dikişler içerdiğinden, işin her iki tarafına bir kenar dikişi ekleyin bir dikiş atıldıktan sonra ipliği tutturmak için.

Bu, yapmamız gerektiği anlamına gelir 4 dikiş artı 2 dikişten oluşan çoklu döküm Kenarlar için. Renk örneğim için 3 x 4 + 2 = 14 dikiş atacağım.

Bu dikiş deseninin aşırı esnek olmaması gerekir, bu nedenle herhangi bir temel döküm iyi çalışacaktır. Kullandım uzun kuyruklu döküm.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Satır sıra talimatlara geçmeden önce bir not daha – kenarları çalışma şeklimiz önemli değil. Bunları stokta dikişte (bir sıra örün ve bir sonraki sırada ters çevirin) çalıştırabilir veya jartiyer dikişi kenarı elde etmek için her sırada örebilirsiniz.

Buldum bunu a kayma dikiş zinciri kenarı (yol # 1 olarak tanımlanmıştır) bu eğitim) bu dikiş deseniyle çok güzel görünüyor, bu yüzden her sıranın ilkini atıp son dikişini ters çevireceğim.

KURULUM SATIRI

İlk dikişi at, [knit 1 through the back loop, make a yarn over, knit 1 through the back loop, purl 2]. Parantezleri son dikişe kadar tekrarlayın, ters çevirin 1.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Çünkü her desende tekrar bir iplik yaptık, dikiş sayısı bu satırdan sonra iğnelerimiz var farklı attığımız dikiş sayısından. Bu tamamen iyi. Bu dikiş deseninde çalıştığımız sürece bu yeni dikiş sayısı bizde kalacaktır.

Farklı bir dikiş desenine geçmeden veya dikişleri bağlamadan önce Bitirme Sırasındaki bu ekstra dikişlerden kurtulacağız.

DESEN SIRASI

İlk dikişi at, [knit 1 through the back loop, make a yarn over, knit 1 through the back loop, slip 1 purlwise with the yarn in front of the work, drop the yarn over made in the previous row, slip 1 purlwise with the yarn in front]. Parantezleri son dikişe kadar tekrarlayın, ters çevirin 1.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Desen satırını tekrarlayın bükülmüş dikişlerin düzgün hatlarını ve güzel kabarık dokuları oluşturmanız gerektiği sürece.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

BİTİRME SIRASI

Farklı bir dikiş desenine geçme veya dikişleri bağlama zamanı geldiğinde, örgü dikişleri arka ilmek boyunca örün, ters ilmekleri arka ilmek boyunca ters çevirin, tüm ipliklerin üstünü bırakın ve yenisini yapmayın. Nasıl yapılacağını izle [this part] eğitim videosu.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

YUVARLAKTA ÇALIŞAN KAYMA DİKİŞ ŞERİT

Kenarlarımız olmayacağından, kenar dikişleri konusunda endişelenmenize gerek yok. 4 dikişin çoğunda döküm İstediğiniz herhangi bir yöntemle alçıyı kullanmak ve turda çalışmak için dikişleri düzenleyin.

Renk örneğimi yapmak için, uzun kuyruk dökümünü kullanarak 16 dikiş atacağım.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

KURULUM YUVARLAK

Kurulum turu kurulum satırına çok benzer düz bir renk örneği örerken çalıştığımızı. Tek fark, kenar dikişlerinin olmamasıdır.

[Knit 1 through the back loop, make a yarn over, knit 1 through the back loop, purl 2], turun sonuna kadar parantezleri tekrarlayın.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Tıpkı bu modeli ileri geri çalıştığımızda olduğu gibi, şimdi her desen tekrarı için fazladan bir dikişimiz var. Bu yeni dikiş sayısını hatırlayın ve bu dikiş deseninde çalıştığınız sürece aynı kaldığından emin olun.

Turda çalıştığımızda, desen tekrarı iki turdan oluşur (ileri geri çalışırken tekrarladığımız tek bir desen satırının aksine). Ve bu sefer bol bol purling yapacağız. Sadece düz purling değil, aynı zamanda normal ters dikiş yapmaktan biraz daha zor olan arka döngü boyunca işlem yapmak.

Eğer yeniyseniz arka döngü boyunca devam etmek, izlemek [this part of the video] öğretici.

YUVARLAK 1

[Slip 1 purlwise with the yarn at the back of the work, drop the yarn over, slip 1 purlwise with the yarn at the back, purl 1 through the back loop, make a yarn over, purl 1 through the back loop]. Turun sonuna kadar parantezleri tekrarlayın.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

2. DEVRE

Bu tur, 1. Turdan daha kolaydır. Pattern Row’a çok benzer düz çalışırken yaptığımız. Arka döngüde kıvrılma ve endişelenecek kenarlar yok.

[Knit 1 through the back loop, make a yarn over, knit 1 through the back loop, slip 1 purlwise with the yarn in front of the work, drop the yarn over, slip 1 purlwise with the yarn in front]. Turun sonuna kadar parantezleri tekrarlayın.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Projenizde süslü nervür benzeri bir kenarlık veya aksan paneli yapmanız gerektiği sürece 1. ve 2. turları çalışın.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Farklı bir dikiş desenine geçmeye veya dikişleri atmaya hazır olduğunuzda, Bitirme Sırası için talimatları izleyin Deseni tutarlı tutarken ek dikişlerden kurtulmak için.

Gördüğünüz gibi, bu dikiş desenini ileri geri çalışmak, turda çalışmaktan çok daha kolay. Ancak manşetlerinize, dikişsiz şapkalarınıza veya saç bantlarınıza özel bir muamele etmek istiyorsanız, bu dikiş deseninin oluşturduğu sevimli kabarık doku kesinlikle çabaya değer. Bu dikiş, olağan Knit 2 Purl 2 nervürlerine harika bir alternatiftir.

Slip-Stitch 2x2 Ribbing Düz ve Yuvarlak Olarak Çalıştı

Bu öğreticiyi beğendiyseniz, AŞK e-kitaplar ve grafikler
içinde Ücretsiz Örgü Kaynakları Kütüphanesi

Kütüphane herkes için ücretsizdir
Günde 10 satır bültene abone olan.

Abone iseniz, şifreyi bulacaksın her haber bülteninin altında Cuma günleri benden alıyorsun.

Abone değilseniz, lütfen aşağıdaki forma adınızı ve size ulaşabileceğimiz en iyi e-postayı yazın ve Sana şifre göndereceğim kütüphaneye erişmek için.


İşte beğenebileceğiniz birkaç şey daha:

Desteğin için teşekkürler!

Maryna Shevchenko - Günde 10 Satır

About admin

Check Also

Rus Örgüsünde İplik ve Örgü Dikişleri Nasıl Tutulur

İçeriğe geç Günde 10 sıra Ana menü EĞİTİCİLER VİDEOLAR KÜTÜPHANE DESENLER DERSLER KİTABIN KULÜP ARABA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir