Pratik ve Kolay Patik Modeli

by admin

Merhabalar hanımlar bugün pratik ve kolay patik modelinin yapımını sizlerle paylaşacağım. Gelin çeyizinde mutlaka bulunan bir patik modeli. Günlük kullanım veya hediyeler için örgü yapabilirsiniz. Bu patik modelinde tek renk kullanılmaktadır, dilerseniz birden fazla renk ile de örgü yapabilirsiniz.

fd

Malzemeler

  • Örgü ipi
  • 2 numara tığ işi

Yapımı

Patik modeli yapımı için sihirli bir yüzük yaparak başlayalım. O zaman 7 sıra korkuluk yapalım. 4 zincir çekip ikinci tırabzanın tepesine batalım. Aynı yere başka bir trabzan yapalım.

Aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Su taşı modelini yapalım. 4 zincir çekelim. Dördüncünün üstüne bir iğne ile sabitleyelim. 5 zincir çekip 3’e sabitleyelim. 4 zincir çekelim. Dördüncünün üstüne bir iğne ile sabitleyelim.

İki trabzan yapalım, 2 zincir çekelim, aynı yere iki trabzan yapalım. 4 zincir çekelim, ikinci yuvaya girip tamir edelim. Dördüncünün üstüne bir iğne ile sabitleyelim. 5 zincir çekip 3’e sabitleyelim. 4 zincir çekelim.

Dördüncünün üstüne bir iğne ile sabitleyelim. İki trabzan yapalım, 2 zincir çekelim yine aynı yere iki trabzan yapalım. Yuvanın içine girelim, iki trabzan yapalım, 4 zincir çekelim ve başa alalım. Tırabzanları da aynı şekilde yapmaya devam edelim.

You may also like

Leave a Comment