Home / Mutfak için Örgü / Papatya Puf Çiçeği Yapımı

Papatya Puf Çiçeği Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar, bugün sizlerle papatya puf çiçek yapımını paylaşacağım. Elyaf modelleri için örülebilen bir motif. Dilediğiniz gibi iki renk veya tek renk yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 numara tığ işi
  • İki renk ip

Yapımı

Papatya puf çiçeği yapmak için zinciri çekerek başlayalım. 6 zincir çekelim, ilk zincire batalım ve tamir edelim. 4 zincir daha alalım. Oluşturulan yuvanın içine bir küpeşte yapalım. Tekrar 1 zincir batırarak kutuları oluşturalım.

1 zincir çekip yuvaya tırabzan yapalım. 1 zincir çekip ilk tırabzanın tepesine batalım ve 12 boşluk oluşturalım. İlk kutuya girelim, ipi sabitleyelim. 3 zincir çekip üstüne alalım. 6 kez saralım ve diğer kutuya kapatmadan girelim. 6 kez saralım ve iki adet 6 yıllık fıstık yapalım.

İkisini kapatıp sıkıştıralım. 4 zincir çekip fıstığın dibine sabitleyelim. Bir sonrakine geçelim ve kapatalım. 3 zincir çekip bir sonrakine girelim. 6 kez toparlayalım.

Yan taraftaki kutuyu kapatmadan girelim, 6 defa saralım, birbirine ekleyip sıkılaştıralım. Böyle devam edelim. Beyaz ipe gidelim ve ortasını yapalım. 3 zincir çekelim. İkinciye dalalım ve fıstık yapalım. Yaklaşık 7 defa saralım ve fıstık yapalım. 1 zincir çekelim. 1 fıstık yapalım. Ortaya koyalım.

About admin

Check Also

# 177 – -076 – -129 – Ka

Gallery.ru / Fotoğraf # 118 – Arı 2 – Ka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir