Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

by admin

Birçok kroşe şapka, battaniye, şal, altlık ve oyuncak merkezden dışarıya doğru yapılır ve çoğu durumda, işin başında deliği ortadan kaldırmak için sihirli bir yüzük (sihirli daire de denir) ile başlanması önerilir.

Sihirli yüzük bir iyi bilinen güvenilir teknik o kroşeler yıllardır kullanıyor. Bu tekniği örmeye kolayca uyarlayabiliriz ve yukarıdan aşağıya örülmüş şapkalar, ortadan dışarıya battaniyeler, şallar, altlıklar ve oyuncaklar yapabiliriz. delik oluşturmadan başlangıç ​​noktasında.

Elizabeth Zimmermann bu yöntemin bir varyasyonunu kitabında “Emily Ocker’s Cast On” olarak tanımladı. “Knitter’s Almanac”. Bir kroşe kancası kullanmayı önerdi ama neden örgü iğnesi kullanmıyorsunuz yerine?

İşte bunu nasıl yapabiliriz adım adım. Görsel öğrenen biriyseniz, buraya Tıkla aşağıda açıklanan adımları bir video öğretici.

AŞAMA 1

İplik kuyruğunun üstünde çalışan iplikle bir ilmek yapın.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

ADIM 2

Sağ elinize bir iğne alın ve iğnenin ucunu önden arkaya ilmeğe sokun.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

AŞAMA 3

Döngünün arkasından çalışan ipliği seçin.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

ADIM 4

İpliği bir dikiş oluşturan ilmeğin içinden çekin.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

ADIM 5

Bir iplik yapın.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

2’den 5’e kadar olan adımları tekrarlayın Projeniz için ihtiyacınız olan dikiş sayısını belirlemek için. Bir renk örneği yapmak için 8 dikiş atacağım.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

Bunu not et tüm dikişler iki iplik teli üzerinde oturuyor – ilmek ve iplik kuyruğu. Aksi takdirde, sihirli yüzük çözülebilir ve artık o sihir olmayacaktır 🙂

ADIM 6

Turda çalışmak için dikişleri düzenleyin. Kullanmayı planladığınız araçlara bağlı olarak, tüm dikişleri eşit olarak bölün arasında iki dairesel iğne, üç ya da dört çift ​​uçlu iğneler veya uzun yuvarlak bir iğnenin ipini ortadaki iki dikiş arasından çekerek sihirli döngü yöntem, renk örneğimde yaptığım gibi.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

İlmek sayısı eşitse, dökümü bir iplikle bitireceksiniz. Çözülmediğinden emin olun Yuvarlak örgü için işi ayarlamak için dikişleri hareket ettirirken.

Dikişler uygun şekilde düzenlendiğinde, ilmeği ve iplik kuyruğunu arkaya doğru hareket ettirin işin.

ADIM 7 – YUVARLAK 1

Bu bir hazırlık turu. Dikişlere biraz “gövde” vermemiz ve son ipliği sağlamlaştırmamız için ona ihtiyacımız var. Ayrıca dikişleri düzgünleştirmek ve üstteki ipliklerin delik oluşturmamasını sağlamak da iyi bir fikirdir.

Tüm bu sorunları çözmek için arka döngü boyunca her bir dikişi ve her ipliği örün.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

ADIM 8

İlk tur tamamlandıktan sonra, eğlenceli kısım – işin ortasındaki deliğin kapatılması. Dikişler ilmeğin etrafına atıldığından, yapmamız gereken tek şey iplik kuyruğunu çek bu döngüyü kapatmak için.

Kuyruk işin sağ tarafına gizlice girmeyi başardıysa, deliği kapatmadan önce yanlış tarafa hareket ettirin.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

Deliği kapatır kapatmaz ilk turda oluşturulan bükülmüş dikişlerin bir güzel yonca benzeri tasarım işin tam merkezinde. Arka ilmek boyunca örgü dikişlerinin güzel bir yan etkisidir.

Şimdi, dikişleri atıp sabitlediğimize ve hatta sevimli bir dört yapraklı tasarım yarattığımıza göre, devam edebilir ve desen talimatlarına göre proje üzerinde çalışın. Döküm kenarımı, aşağıdaki şekillendirme talimatlarını kullanarak bir daireye çevirdim. Brigitte Beret Desen.

Örmeye Merkezden Başlamanın Basit Yolu

Bir daire, ortalanmış bir kare veya istediğiniz herhangi bir şekli yapmak için başka herhangi bir modelde çalışabilir ve onu güzel bir battaniyeye, şal veya tepeden bir şapkaya dönüştürebilirsiniz.


Bu öğreticiyi beğendiyseniz, AŞK e-kitaplar ve grafikler
içinde Ücretsiz Örgü Kaynakları Kütüphanesi

Kütüphane herkes için ücretsizdir
Günde 10 satır bültene abone olan.

Abone iseniz, şifreyi bulacaksın her haber bülteninin altında Cuma günleri benden alıyorsun.

Abone değilseniz, lütfen aşağıdaki forma adınızı ve size ulaşabileceğimiz en iyi e-postayı yazın ve Sana şifre göndereceğim kütüphaneye erişmek için.


İşte beğenebileceğiniz birkaç şey daha:

Bağımsız araştırma ve yayınlamayı desteklediğiniz için teşekkür ederiz!

Maryna Shevchenko - Günde 10 Satır

You may also like

Leave a Comment