Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

by admin

Bu eğitim bir örgü tekniği ile ilgili değildir. Örgü örenlere ve örmeyenlere her fırsatta hediye edebileceğiniz sevimli bir tebrik kartı yapmanın basit bir yolu. Ayrıca, aksi takdirde boşa harcanacak olan çorap ipliği parçalarını kullanmanın harika bir yoludur.

Kartta örgü koyun var. sanat eseri kızım olan genç bir sanatçı Sasha Shevchenko’nun eğlenceli bir projesi 🙂 Profesyonel sanat eserlerini görebilirsiniz tam burada.

Sanat eserine bakarsanız, herhangi bir örgü görmezsiniz, sadece karnına bakan bir koyun. Görüntü ne zaman değişir? minik bir renk örneği yerleştiriyoruz koyun tırnaklarında – koyun ören bir koyuna dönüşür!

Tek yapmamız gereken kartımızı hayata geçirmek küçük bir örgü parçası yapmak ve bunu basılı resme yapıştırmaktır. Bu kart, herhangi bir durum. Selamlama türlerini belirtmek için, sanat eserinin altına bir yazı yazın – “İyi Tatiller”, “İyileşmek”, “Seni Düşünmek” olası seçeneklerden sadece birkaçıdır.

Şimdi, kart oluşturma sürecinin ana hatlarını bildiğimize göre, hadi örgü tebrik kartı yapalım ve arkadaşlarımıza ve ailemize biraz sevgi gönderin.

Görsel öğrenen biriyseniz, [click here] her adımı izlemek için video öğretici.

MALZEMELER

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

Bu kartı ile yapabiliriz çok az malzeme. Resmi basmak için, bir kart stoğu sayfası ve bir yazıcıya ihtiyacımız olacak. Resim siyah beyaz olduğundan renkli bir yazıcıya bile ihtiyacınız yok, herhangi bir temel yazıcı yeterli olacaktır.

Küçücük yapmak için örme renk örneği, bir çift 2,25 – 2,75 (ABD boyutları 1 – 2) örgü iğnesi, iki kürdan, ince bir yün iğne veya kalın bir dikiş iğnesi ve herhangi bir çorap ipliğinden yaklaşık 4 m / 4,5 yarda kullanacağız. Daha iyi parlak bir renk seç kartı daha neşeli hale getirmek için.

Ayrıca makasa, biraz beyaz tutkal veya tutkal tabancasına ve bir işaretleyiciye ihtiyacımız olacak.

AŞAMA 1

1.1. Resmi indirin Ücretsiz Örgü Kaynakları Kütüphanesi. Var İki seçenek arasından seçim yapmak için – bir kart için bir şablon (Tek Tebrik Kartı) ve iki kart için bir şablon (Çift Tebrik Kartı).

İlk şablonda yalnızca Bir kartdiğeri var yan yana yerleştirilmiş iki kart aynı kart stoğu yaprağına iki kart yazdırmanızı kolaylaştırmak için.

Yazdır şablonlardan herhangi biri. Şablonu iki kart için kullanmaya karar verirseniz, yazıcı ayarlarınızda kağıt yönünü “Yatay” olarak değiştirmeyi unutmayın.

Kartın boyutu A7 kartın standart ölçüleri – 5 x 7 ″ veya 12,7 x 17,8 cm. Kartı büyütmek veya küçültmek istiyorsanız, resmi yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için yazıcınızın ayarlarını değiştirin.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

1.2. Dikkatlice kartı kes gri çizgiler boyunca. Bu satırları yukarıdaki fotoğrafta görmek zordur ancak şablonu yazdırdığınızda bunları açıkça göreceksiniz.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

ADIM 2

Bu adım her şey örgü hakkında. Koyunlara vereceğimiz örgü parçası bir çift kürdan üzerine oturuyor, yani teknik olarak minik renk örneğimizi kürdan kullanarak örüyoruz. Gerçekte, kürdanlarla çalışmanın çok zor olduğunu düşünüyorum – bunlar kısa ve örmeyi uzaktan bile rahat hale getirmek için fazla keskindir.

Bu yüzden şunu öneriyorum ince örgü iğneleri kullanın renk örneğini yapmak ve sonra dikişleri aktarın kürdanlara.

2.1. Bir sağlam kenar oluşturan bir alçı yöntemi kullanarak 14 dikişi dökün. uzun kuyruklu döküm, Örneğin.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

2.2. Her sıradaki tüm dikişleri örün 18 sıra sen yapana kadar 9 jartiyer çıkıntısı.

Renk örneğinizi daha profesyonel bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız, bir kayma dikiş kenarı işin her iki tarafında.

Sonra senin desen satırı şöyle görünecektir: işin arkasında iplikle 1 ilmek tersine kaydırın, son ilmeğe kadar örün, ters çevirin 1.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

Bu renk örneğini şurada da yapabilirsiniz: başka herhangi bir dikiş deseni – stockinette dikiş, tohum dikişi ve hatta dantel. Artı, yapabilirsin birkaç renk kullan ve renk örneğini çizgili yapın veya Fair Isle deseninde çalışın. Yaratıcılığınızın söz sahibi olmasına izin verin!

2.3. Bir sonraki satırda 7 dikiş örün.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

2.4. Dikişlerin her yarısını ayrı kürdanlara aktarın.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

2.5. İpliği kesin ve işin aynı tarafında her iki kuyrukta örün – yanlış taraf olacak renk örneğinin.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

AŞAMA 3

Bu adımda yapacağız kartı birleştir ve imzala. Aslında yapacağız önce kartı imzala çünkü örme renk örneği doku katacak ve kartın arkasına yazmayı biraz zorlaştıracaktır.

3.1. Kartı ters çevirin ve güzel bir şeyler yaz bu kartın hedeflenen alıcısı olan kişiye. Onları ne kadar sevdiğinizi ve onlar için bu kartı yaptığınız için ne kadar mutlu olduğunuzu bilmelerini sağlayın.

İstediğiniz herhangi bir yazı aracını kullanmaktan çekinmeyin – kalem, dolma kalem veya keçeli kalem. Örme renk örneğinin rengiyle eşleşen siyah bir mürekkep veya mürekkep seçin.

3.2. Hala “yazma modundayken” ön tarafa yazı yaz kartın.

Kartı ters çevirin ve resmin altına kısa bir tebrik yazın.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

3.4. Şimdi “basit koyunumuzu” “örgü koyun” haline getirme zamanı.

Biraz tutkal sür örme renk örneğinin yanlış tarafına. Renk örneğinin üst kısmında daha fazla tutkal hedefleyin. Daha doğal bir görünüm için renk örneğinin altının gevşek olmasına izin verin. Ne de olsa ördüğümüzde, üst kısmı elimizde sıkıca tutarken işimizin alt kısmı serbestçe asılı kalıyor.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

Renk örneğini dikkatlice ters çevirin ve sanat eserinin üzerine yerleştir böylece kürdanlar koyun toynaklarına oturur. Renk örneğine hafifçe basın, ancak çok sert basma – yapıştırıcının kumaştan sızmasını istemiyoruz.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

Kartı bırak birkaç saat kurulayın yapıştırıcının yerleşmesine izin vermek ve kart postalandığında koyunun örgüsünü düşürmediğinden emin olmak için.

Örme Tebrik Kartı Yapmanın Basit Yolu

Zamandan tasarruf etmek ve postayı atlamak istiyorsanız, bu sevimli koyunu sanal bir hediye kartı olarak gönderin. Göndermeye karar verdiğiniz herhangi bir mesajla birlikte seçtiğiniz bir tarihte arkadaşınızın e-posta adresine gönderilecektir.


Bu öğreticiyi beğendiyseniz, AŞK e-kitaplar ve grafikler
içinde Ücretsiz Örgü Kaynakları Kütüphanesi

Kütüphane herkes için ücretsizdir
Günde 10 satır bültene abone olan.

Abone iseniz, şifreyi bulacaksın her haber bülteninin altında Cuma günleri benden alıyorsun.

Abone değilseniz, lütfen aşağıdaki forma adınızı ve size ulaşabileceğimiz en iyi e-postayı yazın ve Sana şifre göndereceğim kütüphaneye erişmek için.


İşte beğenebileceğiniz birkaç şey daha:

Desteğin için teşekkürler!

Maryna Shevchenko - Günde 10 Satır

You may also like

Leave a Comment