Örgü Kupa Halıları Serbest Desen – Bir Dikişte Anne

by admin

Aşağıdaki ücretsiz örgü modeline bakın veya satın almayı tercih edebilirsiniz. Etsy mağazamdan reklamsız, yazdırılabilir sürüm BURAYA

Bu kolay örgü bardak altlıkları çok sevimli ve yapımı süper basit! Birkaç büyük projeden sonra biraz nefes almam gerektiğini hissettim. Ha! Bu “kilimler” mükemmel bir zula kırıcı yapar ve çöpe atmak istemediğiniz tüm o küçük iplik parçalarını kullanabilirsiniz. Bu adamlar için sadece örgü dikişi kullandım, böylece yeni başlayanlar da yapabilir.. 🙂

Rahatlatıcı, akılsız, küçük bir örgü için hazır mısınız? Ben de!

Herhangi biriniz Cutie Seed Stitch Coaster’ıma geri döndüğünü hatırlıyor mu? Kızım hala yatak odasında kullanıyor ve çok iyi tutulmuş! Günümüz deseninde jartiyer dikişi kullanılırken, tohum dikişi de düz durduğu için başka bir harika seçenektir. Cömert bir sınırınız olmadıkça, bunlar için kıvırcık eski çoraplardan uzak durun!

Tamam, bu kupa halılarını nasıl yapacağız? Yapacağınız 22 ilmek atıp örmek. Eco Market İp Çantamdan kalan hurda ipliği kullandım, ancak elinizde bulunan kamgarn ağırlıktaki herhangi bir ipliği kullanabilirsiniz. Bunları da istediğiniz kadar büyük veya küçük yapabilirsiniz. Herhangi bir dikiş sayısında daha fazla veya daha az dikiş atarak bunları mükemmel bedeninize getirin. Bu deseni kesinlikle kendi zevkleriniz ve tasarım fikirleriniz için ilham kaynağı olarak kullanın! Çılgın renkli çizgiler çok eğlenceli olurdu!

Yine, en temel örgü dikişinde iyiyseniz, bunları gerçekten kolayca yapabilirsiniz. İlk örgü projesi olarak sık sık “eşarplar” a takılıyoruz. Ancak, bu küçük kupa halılarının harika bir ilk proje olacağını düşünüyorum. Bu benim ilk projem olsaydı, renk değişikliği yapmak yerine onları tek renk yapmaya devam ederdim.

Üç varyasyon yaptım. Çizgili olan, blok renkli bir stil ve sağlam bir kupa halı.

Pekala, hadi şablona geçelim!

Unutma ki bulabilirsin reklamsız, yazdırılabilir sürüm Etsy mağazamdan satın alınabilir BURADA

Desen Tanımı: Bu kullanışlı küçük kupa halı bardaklarının yapımı kolaydır ve evinizin veya teras alanınızın herhangi bir yerinde kullanılabilir. Bu, hurda ipliğinizi kullanmak için mükemmel bir proje! Bu kupa halıları da tamamen yeni başlayanlar için uygundur, böylece herkes bunları yapabilir.

Yetenek seviyesi:

Kolay +

Malzemeler:

ABD Boyu 7, 4,5 mm örgü iğneleri

1 Lion Marka İplik Yenileme Gri 70 g / skein kamgarn ağırlığı # 4

1 Lion Marka İplik Yenileme Ekru 70 gr / skein kamgarn ağırlığı # 4

Makas

Ölçüm Bandı

Goblen iğnesi

Boyutlar / Boyutlar (yaklaşık):

5 ”x 4.5” – 5 ”

Kısaltmalar ve Beceriler:

k – örgü

Ölçer:

Notlar:

Bu kupa halıları, jartiyer dikişi kullanılarak aşağıdan yukarıya örülür. Başlamak için daha fazla veya daha az dikiş atarak boyutu kolayca ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz boyuta ulaşana kadar istediğiniz kadar çok veya birkaç sıra örün. Renklerle oynarken eğlenin! Yeni başlayan biriyseniz, renk değişikliklerini önlemek için düz bir renge sadık kalabilirsiniz. Daha profesyonel, bitmiş bir görünüm için şekillendirmek ve boyutlandırmak için engelleyin. İyi eğlenceler!

DESEN TALİMATLARI

Dikiş Desen

Hatırlamak o eğlence nın-nin bu desen, onu kendinizin yapabilmenizdir! Daha büyük bir halı yapmak için daha fazla dikiş atın. İsterseniz kalan hurda ipliğinizi ve en sevdiğiniz renkleri kullanın. Zevk almak!

22’de oyuncular sts

1. satır Her dikişi sıra boyunca örün

Parça geniş olduğu sürece her sıra boyunca örerek 1. sırayı tekrarlayın.

Atın ve uçları örün!

Çizgili Kupa Kilim

Her 2 sırada bir renk değiştirin, ipliği yanlara taşıyın. Her seferinde uçları kesmeye ve örmeye gerek yok!

Renkli Blok Kupa Halı

10 sıra Ekru örün. Kupa halısının kalanını Gri ile örün.

Katı Kupa Kilim

Tüm kupa halısını Gri ile örün.

Saçak

Yaklaşık 2 ”uzunluğunda 1 iplik teli kesin. Katlanmış ucu halının kenarından katlayın ve yerleştirin. Ardından, bitirmek için saçakların uçlarını çekin. Saçakları iki karşıt taraf boyunca eşit olarak yerleştirin. Sonları güzel ve düzgün hale getirmek için kırpın.

Küçük kilimlerinizin tadını çıkarın!

Umarım bu basit, akılsız projeyi bir değişiklik için beğenmişsinizdir. Ben yaptığımı biliyorum!

Projenizi benimle Instagram @mamainastitch üzerinde paylaşmaktan çekinmeyin. Örgü örerken iyi eğlenceler!

XO,

Jessica


You may also like

Leave a Comment