Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu

by admin

Örgünüz çok sıkı, çok gevşek veya düzensizse, umarım bu eğitimi faydalı bulursunuz. Örgü gerginliğiyle ilgili kendi sorunumu çözmeme yardımcı olan basit bir numara hakkında.

Aşık dikişlerim örgü dikişlerimden daha gevşek. İşte bu yüzden, çorabımın yanlış tarafı genellikle her satırdan sonra boşluklar.

Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu

Yıllardır bu konuyla, ipliği her örgü sırasında bir kez ve her ters sıra için iki kez küçük parmağımın etrafına sarıp sararak baş ettim (bu yöntemi bu eğitim).

Sonra yanlışlıkla bir çözüme rastladım. daha kolay ve daha etkili “tek ve çift sarma” düzeltmesinden daha fazla. Bu yeni yolu birkaç aydır kullanıyorum ve oldukça iyi çalışıyor benim için.

Şimdi, bu küçük teknik test edildiğine göre, sizlerle paylaşmanın zamanı geldi yegenlerim.

Her şey aşağı iniyor örgü iğnelerimizin açısı. Görünüşe göre biz oluşturuyoruz daha gevşek dikişler ne zaman bizim iğneler neredeyse paralel Sağ iğnenin ucunu iplikle sardığımız anda birbirine.

Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu

Ve çalışıyoruz daha sıkı iğnelerimiz bir doğru veya hatta dar açı.

Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu

Örgü gerginliğiyle ilgili sorunlarımızı çözmek için bu bilgileri nasıl kullanabiliriz? Bu, sorunun türüne bağlıdır.

İşte çözümler en yaygın dört olanlar (ayrıca açıklanmıştır bu eğitim videosu):

PROBLEM # 1 – ÖRME GERGİNLİĞİ ÇOK SIKI

Dikişleriniz o kadar küçükse, doğru iğneyi bir dikişe sokmakta zorlanıyorsanız, iğneleri örerken ve ters çevirirken neredeyse aynı hizada tutmaya çalışın.

Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu

Elbette, dikişleri iğnenin daha kalın olan kısmına taşımayı ve parmaklarınızın etrafını daha az sarmayı unutmayın. Bütün bu hususlar örgü gerginliğimizi etkiler.

PROBLEM # 2 – ÖRME GERGİNLİĞİ ÇOK GEVŞET

Sağ iğneyi örmek veya ters çevirmek için bir dikişe yerleştirdiğinizde, iğneyi sol iğneye dik açıda tutun. İğneyi iplikle sararken açıyı değiştirmeyin ve yeni bir dikiş oluşturmak için bu sargıyı çekin.

Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu

Bu ayar, tüm dikişleri biraz daha sıkı hale getirecek ve gerginliğiniz artacaktır.

SORUN 3 – MOR DİKİŞLER ÖRGÜ DİKİŞLERDEN GEVŞEKTİR

Örgü gerginliğimde yaşadığım sorun bu. Genellikle stokinette dikişle yapılan bir kumaşın yanlış tarafında boşluklar ve sağ tarafında gözle görülür şekilde daha büyük dikiş çizgileri olarak gösterilir.

Bu boşlukları örgünüzün yanlış tarafında görüyorsanız ancak saplarınızın örgülerinizden daha gevşek mi yoksa tam tersi mi olduğundan emin değilsiniz, ilk bölümündeki talimatları izleyin bu eğitim öğrenmek için.

Benim gibiyseniz ve çantalarınız örgülerinizden daha gevşekse, bir ilmek örerken iğneleri birbirine neredeyse paralel tutun ve bir ilmek ters çevirdiğinizde sol iğne ile dik açı oluşturacak şekilde sağ iğneyi hareket ettirin.

Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu

SORUN 4 – ÖRGÜ DİKİŞLERİ DİKİŞLERİ GERÇEKLEŞTİREN GEVŞEKTİR

Bu az önce tartıştığımız bir “kardeş sorunu”. Aynı zamanda, stokinette dikişte en çok göze çarpan boşluklar ve büyük dikiş çizgileri olarak kendini gösterir.

Biliyorsanız – önerilen çizgili bir test örneği yaptıktan sonra bu eğitim ya da kendi gözlemlerinizden – örgü dikişlerinizin şallarınızdan daha gevşek olduğunu, ardından bir dikiş ördüğünüzde iğneleri neredeyse birbirine dik tutun ve bir dikişi ters çevirirken onları geniş bir açıyla tutun.

Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu

ben test edilmedi kullandığımızda eşit derecede iyi çalışıp çalışmadığını görmek için bu basit numara İngiliz örgü stili. Sağ elimdeki iplikle örgü yapabilsem de örgü tansiyonumdaki tutarsızlıkları ortaya çıkaracak kadar hızlı yapmıyorum.

Öyleyse, İngiliz örgü stilini kullanarak örüyorsanız ve örgü gerginliğinizi artırmak istiyorsanız, lütfen bu küçük tekniği deneyin ve bir gelişme fark edip etmediğinizi bana bildirin. Teşekkür ederim 🙂


Bu öğreticiyi beğendiyseniz, AŞK e-kitaplar ve grafikler
içinde Ücretsiz Örgü Kaynakları Kütüphanesi

Kütüphane herkes için ücretsizdir
Günde 10 satır bültene abone olan.

Abone iseniz, şifreyi bulacaksın her haber bülteninin altında Cuma günleri benden alıyorsun.

Abone değilseniz, lütfen aşağıdaki forma adınızı ve size ulaşabileceğimiz en iyi e-postayı yazın ve Sana şifre göndereceğim kütüphaneye erişmek için.


İşte beğenebileceğiniz birkaç şey daha:

Bağımsız araştırma ve yayınlamayı desteklediğiniz için teşekkür ederiz!

Maryna Shevchenko - Günde 10 Satır

Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu |  Günde 10 sıra
Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu |  Günde 10 sıra
Örgü Gerginliğini Artırmanın Basit Yolu |  Günde 10 sıra

You may also like

Leave a Comment