One Cut One Arttırma Kolay Örgü Modeli

by admin

Merhaba hanımlar bugün kolay ve kolay örgü modelinin yapımını sizlerle paylaşacağım. Bu örgü modelini ister yelek modeli olarak isterseniz de şal modeli olarak kullanabilirsiniz. Birden fazla renk kullanarak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Sis
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli için ilmeğin 2 ve 2’nin katları olması gerekir. İlk ilmeği örmeden ilk sırayı alalım. Diğer tüm ilmekleri düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örelim, son ilmeği düz örgü olarak örelim.

Daha sonra ön kısımdayken ters örgü olarak ilk ve son ilmekler dışında 2 düğüm ve 2 düğüm toplayalım. 1 ters örgü 1 kez arka kısma sardık, ipi 1 kez saralım, 1 ters örgü şeklinde devam etmek için çevirelim. İlk ilmeği örmeden ilk sırayı alalım, diğer tüm ilmekleri düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örelim, son ilmeği düz örgü olarak örelim. Daha sonra ön kısımdayken ters örgü olarak ilk ve son ilmekler dışında 2 düğüm ve 2 düğüm toplayalım.

Arka kısma 1 kez ters örgü örelim, ipi 1 kez saralım, ters örgü şeklinde devam etmek için çevirelim. İlk ilmeği örmeden ilk sırayı alalım. Diğer tüm ilmekleri düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örelim, son ilmeği düz örgü olarak örelim. İstediğimiz örgü ölçüsüne ulaşana kadar bu şekilde devam edelim.

You may also like

Leave a Comment