Noel Renkleriyle Güzel Bir Elyaf Modeli Yapmak

by admin

Merhabalar hanımlar bugün sizlerle yılbaşı renkleri ile yapılan elyaf modelinin üretimini paylaşacağım. Yeni başlayanların örebileceği kolay kare elyaf modeli. Hediye veya çeyiz olarak güzel bir fikir.

Malzemeler

  • Fiber modeli
  • Makas
  • 2 numara tığ işi

Yapımı

Elyaf model yapımı için beyaz ip ile 3 zincir çekelim. İkinci zincire batarak 1 fıstık yapıp kapatalım. 1 tane daha fıstık yapıp kapatalım. Bu şekilde 4 adet fıstık yapalım.

1 zincir ve 1 fıstığı örtmeden 1 fıstık yapalım, ikisini de ele alalım. Bu şekilde 18 sıra olacaktır. 8 kutuyu iki taraftan ayırıp ortada 2 kutu ile devam edelim. 1 fıstık yapıp üstünü kapatalım. 1 tane daha fıstık yapıp kapatalım.

Caddenin karşısına 1 fıstığı kapatmadan 1 fıstık yapalım. Bu şekilde 8 sıra yapalım. Aynısını diğer tarafa da yapalım. İp değişimi yapalım, köşeye dalalım. 1 zincir çekelim, 1 fıstık yapalım, kapatmadan yaptığımız ilk fıstığı daldıralım ve 1 fıstık yapalım, ikisini de kapatalım.

Bir zincir alalım, üstüne 1 fıstık yapalım, üstüne 1 fıstığı kapatmadan, ikisini de ele alalım. 1 zincir çekelim. Bu şekilde sonuna kadar devam edelim. 1 zincir alalım, üstüne 1 fıstığı kapatmadan 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim.

Tepede 1 fıstığı örtmeden tepenin karşısına 1 fıstık yapalım, ikisini de örtelim. Tekrar 1 zincir çekelim, üste 1 fıstık yapalım, üstte 1 fıstığı kapatmadan, ikisini de kapatalım. Bu şekilde sonuna kadar devam edelim.

You may also like

Leave a Comment