Home / Mutfak için Örgü / Muhteşem Havlu Kenarı Model Yapımı

Muhteşem Havlu Kenarı Model Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlerle havlu kenarı model yapımını paylaşacağım. Herkesin kolayca örebileceği bir örgü modeli. İsterseniz pike olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İğne

Yapımı

Havlu kenar yapımı için 17 adet çift korkuluk yaparak başlayalım. 3 zincir çekelim. Bir tepeyi alıp 4c’ye batalım. Bir zincir çekip yine aynı yere batalım. 1 zincir çekip aynı yere batalım. 3 zincir çekelim.

Bir tarafta 3, bir tarafta 3 bırakalım. Arada üç zincir bırakalım. Hemen dolguya bırakalım. Bir zincir yapalım ve boşluğa kapatalım. Onu sıkı bir iğne ile bağlayalım. Sık sık 4 zincir çekip aynı yuvaya iğne yapalım.

3 zincir çekelim. Bir tarafta 3, bir tarafta 3 bırakalım. Arada üç zincir bırakalım. Hadi onu dolgunun içine bırakalım. Bir zincir yapalım ve boşluğa kapatalım. Onu sıkı bir iğne ile bağlayalım.

4 zincir çekip aynı yuvaya iğne yapalım. 3 zincir çekip çevirelim. Tekrar ikili tırabzan ile gidelim. 1 zincir oluşturup düzeltelim. Bükelim ve sıkı bir iğne ile bağlayalım. 4 zincir çekelim, zincir sayısını ayarlayalım ve devam edelim.

About admin

Check Also

# 177 – -076 – -129 – Ka

Gallery.ru / Fotoğraf # 118 – Arı 2 – Ka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir