Home / Mutfak için Örgü / Mor Menekşe Tığ Desen

Mor Menekşe Tığ Desen

Merhabalar sevgili hanımlar, bugün sizlerle mor menekşe tığ işi dantel modeli üretimini paylaşacağım. Tığ işi örmeyi sevenler için oldukça kolay olacak bir model. Günlük ya da çeyiz için örebileceğiniz tığ işi danteldir.

Malzemeler

Yapımı

Mor menekşe tığ işi dantel yapımı için yazmaya başlayalım. 3 zincir çekip bir sonrakine yaklaşalım. 3 zincir çekip kapatalım. Vereceğimiz molayı bu şekilde ayarlayalım. Toplam 12 yapalım. 1 zincirle geri dönelim.

İlk yuvaya gidip ortasından kapatalım. 8 zincir çekelim, ikinci yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekip çevirelim. Her kişi için bir tane alalım, yuvaya girelim ve bir, sonra iki, sonra iki alalım. Başlangıçta iki tane alalım, önce yuvaya girelim, sonra iki, sonra iki. Üç kez alalım, iki iki iki alalım.

Üç kez alalım, önce yuvaya girelim, sonra iki, sonra iki. Hadi böyle bir yaprak yapalım. Koyu mor ipe gidip ipi sabitleyelim. 3 zincir çekelim, başına bir tane alalım ve yuvaya girelim. Bir, sonra iki, sonra ikiyi alalım.

Yuva başına bir tane alalım, bir, sonra iki sonra iki alalım. 3 zincir çekip yuvaya girip 5. trabzan olarak kapatalım. Bir yaprak hazırlayalım. Bu şekilde yaprakları tamamlayıp keselim.

Açık rengi düzeltelim. Tersine girelim ve 6 zincir çekelim. Ortadaki yuvaya gidip yapraklar arasında kapatalım. Tekrar 6 zincir çekip iki yaprak arasına kapatalım. İpin ucunu alalım, içinden çekip kapatalım. Bu şekilde örmeye devam edelim.

About admin

Check Also

# 177 – -076 – -129 – Ka

Gallery.ru / Fotoğraf # 118 – Arı 2 – Ka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir