Midye Battaniye Modeli Yapımı

by admin

Merhaba hanımlar bugün midye battaniye modelinin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağım. Bu model battaniye, çanta, hırka, bluz vb. Her alanda kullanabilirsiniz. Her türlü ip ile örebileceğiniz şık bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Kartopu ipi
  • 3,5 numara tığ işi

Yapımı

Midye modeli yapmak için örgü ölçüsü kadar zinciri çekin. İlk sırayı örgü iğneleri ile yapalım. 3 zincir çekip dönelim. Önüne çift trabzan koyalım. Çift trabzan örerek bu sırayı tamamlayalım.

En üste alalım, iki kez çıkaralım. En üste alalım, iki kez alalım ve dışarı çıkalım. 1 zincir çekip çevirelim. Dibine değil önüne batalım ve sık iğne yapalım. 5 sık iğne yapalım ve birini tepeye alalım. Geri çekilelim ve tepede bir döngü yapalım.

Hemen altına dalalım ve saralım. Alttaki sıkı iğneye batalım ve üstüne bir kez saralım. Önünüze batalım ve hepsini tek seferde kaldıralım. Dibine değil önüne batalım ve sık iğne yapalım. 5 sık iğne yapalım ve birini tepeye alalım. Geri çekilelim ve tepede bir döngü yapalım.

Hemen altına dalalım ve saralım. Alttaki sıkı iğneye batalım ve üstüne bir kez saralım. Önünüze batalım ve hepsini tek seferde kroşeden çıkaralım. Modeli böyle inşa edelim. Tekrar 5 sık iğne yapalım. Birini yukarı alalım, öndeki üçünü alttan batıralım ve çıkaralım.

You may also like

Leave a Comment