Home / Mutfak için Örgü / Kutu Teknik Uzun Elyaf Model Yapımı

Kutu Teknik Uzun Elyaf Model Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlerle kutu teknik uzun elyaf model yapımını paylaşacağım. Kolayca örülen bir elyaf deseni. Çeyizde bulunması gereken bir örgü modeli.

Malzemeler

  • İki renk elyaf iplik
  • 2 numara tığ işi

Yapımı

Kutu teknik elyaf modelim için 3 zincir çekerek başlayalım. Bir zinciri kapatıp çekelim, üstüne bir fıstık yapalım ve kapatalım. 1 zincir çekip üstüne bir fıstık daha yapalım. 3 tane kapalı fıstık yapalım. 1 tane daha yapıp tepeye batalım.

3. Dibe batalım. 1 fıstık yapalım. İkisini de yapalım. Tekrar tepeye fıstık yapalım. Tepenin karşısında yapalım. İkisini de kapatalım. Tepeyi geçip fıstık yapalım.

İkisini de kapatalım. İki kutu yapalım. İkili kutu yaparak toplam 21 sıra yapalım. Diğer renge geçelim. Bir zincir çekelim, kafasına alalım, fıstık yapalım. Kapatalım ve zincir üstüne bir fıstık oluşturalım.

Karşısına fıstık yapalım. İkisini de kapatalım. En tepeye bir zincir çekelim. İkisini de kapatalım. Hadi bir fıstık yapıp kapatalım. Bir zincir çekelim. İkisini de kapatalım. Tepenin karşısına bir fıstık yapalım. Bu şekilde 3 sıra devam edelim ve beyaz iplikle saralım.

About admin

Check Also

# 177 – -076 – -129 – Ka

Gallery.ru / Fotoğraf # 118 – Arı 2 – Ka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir