Kutu Teknik Kare Elyaf Yapımı

by admin

Merhaba hanımlar bugün sizlerle kutu tekniği ile kare elyaf yapımını paylaşacağım. Yeni başlayanların kolayca yapabileceği bir fiber model. İsterseniz tek renk veya daha büyük olarak tasarlayabilirsiniz.

Malzemeler

Yapımı

Elyaf model yapımı için beyaz ip ile 3 zincir çekelim. İkinci zincire batarak 1 fıstık yapıp kapatalım. 1 tane daha fıstık yapıp kapatalım. Bu şekilde 4 fıstık yapalım. 4. fıstığı kapatmadan 1 fıstık yapalım ve ikisini de kapatalım.

1 zincir ve 1 fıstığı örtmeden 1 fıstık yapalım, ikisini de ele alalım. Bu şekilde 18 sıra olacaktır. 8 kutuyu iki taraftan ayırıp ortada 2 kutu ile devam edelim. 1 fıstık yapıp kapatalım. 1 tane daha fıstık yapıp kapatalım. Caddenin karşısına 1 fıstığı örtmeden 1 fıstık yapalım. Bu şekilde 8 sıra yapalım.

Aynısını diğer tarafa da yapalım. İp değişimi yapalım, köşeye dalalım. 1 zincir çekelim, 1 fıstık yapalım, kapatmadan yaptığımız ilk fıstığı daldıralım ve 1 fıstık yapalım, ikisini de kapatalım. Bir zincir çekelim, üstüne 1 fıstık yapalım, üstüne 1 fıstığı kapatmadan, ikisini de kapatalım.

1 zincir çekelim. Hattın sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Bir zincir çekelim, üstüne 1 fıstık yapalım, üstüne 1 fıstığı kapatmadan, ikisini de kapatalım. 1 zincir çekelim.

Tepede 1 fıstığı örtmeden tepenin karşısına 1 fıstık yapalım, ikisini de örtelim. Tekrar 1 zincir çekelim, üstte 1 fıstığı kapatmadan 1 fıstık yapalım, ikisini de kapatalım. Bu şekilde sonuna kadar devam edelim.

You may also like

Leave a Comment