Kürk Atma Battaniyesi Nasıl Tığ İşi – Anne Bir Dikiş

by admin

Hey arkadaşlar! Ben tamamen sahte kürkle ilgiliyim. Sarılmak harika ve sonbahar ve kış ayları için mükemmel. Bu “Fable Fur Throw Battaniye” nin tığ işi yapmak çok kolay ve size nasıl yapıldığını anlatacağım. lüks suni kürk ipliği (burada) Bu battaniye için kullanılan We Crochet’den ve dökülmedi! BÜYÜK PLUS!

(Aşağıdaki ücretsiz desen ya da Etsy’de satın almak için yazdırılabilir, reklamsız sürümü BURADAN bulun)

Battaniyemi bu muhteşem ile yapmayı seçtim renk “Eisbar”, ancak başka renk seçenekleri de var. Kuma renginin yanı sıra Bjern renk seçeneğini de seviyorum.

Sahte kürk trendini beğendin mi? Çoğunuz kürk ceketimi ve kürk yeleğimi hatırlarsınız. Takıntılı olduğumu söyleyebilir misin? 😉 Ha! Kanepemde mağaza suni kürk yastıklar satın aldı ve evimizde bu battaniyelerden birden fazlası var. Geçenlerde yeni evimize taşındık (yaşasın!) Ve kızım yatağı için bir battaniye istedi. Bunu SUPER’i hızlı ve kolay bir şekilde kırbaçlayabildiğim için çok heyecanlandım.

Bu battaniye çok yumuşak! Sahte kürk yastığımı arka planda görebilir misin? Ben takıntılıyım.

Bu battaniyeyi nasıl yapıyoruz? Temel genel bakışla başlayacağım ve sonra aşağı kaydırırsanız tam, ücretsiz kalıbı görebilirsiniz.

İlk olarak, battaniyenin geniş olmasını istediğiniz uzunlukta bir zincir yapın.

Ardından, battaniyeniz istediğiniz kadar uzun olana kadar tek kroşe veya yarım çift kroşe.

Bağlayın ve uçları örün!

Ben şahsen birkaç nedenden dolayı yarım çift kroşe dikiş kullanmayı seçtim. Birincisi, tek kroşeden daha hızlı çalışırlar. Ve ikincisi, dikişler hala kürkün “delik” olmayacağı kadar sıkı. Açık örgülü, kürklü bir battaniye istemezsiniz. 😉

En sık sorulan soru “Dikişlerimi nasıl görebilirim?” Cevap, “Temelde yapmıyorsun.” Haha! Bu iplikle her şey hissetmekle ilgili. Bir sonraki dikişin nerede olduğunu hissetmelisiniz. Tamamen yeni başlayan biriyseniz, bu bir meydan okuma olacaktır. Bununla birlikte, biraz tecrübeniz varsa, gerçekten kolaydır ve bu iplikle ne kadar çabuk tığ işi yapabileceğinize inanamazsınız.

Bir aranız, ergen, torununuz varsa veya sadece güzel şeyleri seven bir yetişkinseniz, bu battaniye kazanır. Tam trendde. Muhtemelen onları tüm popüler perakendecilerde görmüşsünüzdür – West Elm, Pottery Barn ve daha fazlası. Ancak, bu taklit kürkler 100 doların üzerinde. Bu nedenle, bu durumda kendi tığ işi yapmak uygun maliyetli. 🙂

Ez, kucaklaş.

Tam düzene geçelim! Hemen aşağıdaki ücretsiz kalıbı görün ve yapabileceğiniz bir hatırlatıcı Etsy’den yazdırılabilir, reklamsız sürümü BURADAN edinin

Fable Fur Throw Blanket Free Crochet Pattern

Açıklama:

Kürk atmalar güzel ve trendde. Lüks suni kürk ipliklerimizle kendimiz yapabileceğimiz için satın almaya gerek yok. Yumuşak, sevimli ve tatlı olan bu battaniye, en sevdiğiniz oturma alanında hem harika görünecek hem de harika hissedecek. Üstelik el yapımı olduğundan daha özel hale geliyor.

Malzemeler:

ABD Boyu P 11,5 mm kroşe kancası

9 skeins We Crochet / Knit Picks Fable Fur (super hantal) in Eisbar

Makas

Uçlarında örmek için goblen iğnesi

Boyut: Yaklaşık 45 ”X 35”

Ölçer:

Bu model için önemli değil

Desen Notları:

Bu battaniye tamamen temel yarım çift kroşe dikişle yapılmıştır! Daha uzun veya daha kısa bir zincir ve tığ işi ile başlayıp istediğiniz uzunluğa ulaşıncaya kadar bu battaniyeyi istediğiniz kadar küçük veya büyük yapabilirsiniz. Bu kolay bir dikiş olsa da, dikişlerinizi suni kürk ipliklerle görmek zor olabilir. Battaniyenin tamamına başlamadan önce bu iplikle küçük dikdörtgen veya kare renk örneği üzerinde pratik yapmayı düşünün. Her bir dikişi görmek yerine her dikişi “hissetmek” isteyeceksiniz. Desen çok bağışlayıcıdır, bu nedenle dikişlerin kendileri yerine dikişler arasındaki boşluklarda çalışmayı da seçebilirsiniz. Bir kez asıldığınızda, bir patlama yaşayacaksınız!

İleri!

Kısaltmalar (ABD) ve Beceriler:

ch – zincir

st – dikiş

sts – dikişler

hdc – yarım çift kroşe

Desen

Zincir 64

1. satır Hdc kancadan 3. kanalda ve sıra boyunca her birinde (63 sts)

2. Satır Ch 2 (st olarak sayılır), 2’de hdcnd sıra ve sıra boyunca her bir sıra (63 saat)

Battaniye istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar 2. satırı tekrarlayın.

Bağlayın ve uçları örün!

Şimdiye kadarki en kolay desen, size hala muhteşem bir sonuç veriyor, değil mi?

Zevk almak!!!

Umarım bu battaniyeyi beğenmişsinizdir! Kesinlikle onunla sarılmanın keyfine varacaksınız.

XO,

Jessica

Bu gönderiye sponsor olduğunuz için We Crochet’e teşekkür ederiz. Tüm görüşler% 100 bana aittir. 🙂


You may also like

Leave a Comment