Kolay ve Şık Yelek Modeli Yapımı

by admin

Merhabalar hanımlar bugün kolay ve şık bir yelek modelinin yapımını sizlerle paylaşacağım. Kol ve yaka kesimi yapılmadan örülen harika bir yelek modeli. İsterseniz birden fazla renkle de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 4 numara şiş
  • Makas

Yapımı

Yelek modelinin üretimi için öncelikle şişemizdeki ilmekleri yapalım, yapmak istediğiniz ölçüye göre koltuk altı hizasından ilmek sayısını ölçebilirsiniz. Açıklamadaki ölçü için 80 ilmek atalım ve ters örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örgü, son ilmeği düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örgü, son ilmeği düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örgü, son ilmeği düz örgü olarak örelim. Boyu 96 cm olana kadar örebilirsiniz, diğer göğsü örtmek için göğüsten başlayarak bedenini örelim.

Daha sonra boyutu üçe bölerek ortadan ilmekleri çıkaralım. İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örgü, son ilmeği düz örgü olarak örelim. Toplam sıramız 38 sıra 19 cm oluncaya kadar örelim. Koltuk altından enseye örelim.

Diğer taraftan bir döngü yapalım. İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örgü, son ilmeği düz örgü olarak örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örgü, son ilmeği düz örgü olarak örelim. Toplam sıramız 38 sıra 19 cm oluncaya kadar örelim. Koltuk altından enseye örelim. Diğer taraftan bir döngü yapalım. O zaman tüm ilmekleri bir araya getirelim.

You may also like

Leave a Comment