Kolay Örgü Şal Desen – Lake Isle Wrap – Anne In A Stitch

by admin

Bugünün ücretsiz deseni süper basit (karmaşık görünse de) bir örgü şal! seviyorum iplik Bu proje için kullanılmış, ancak istediğiniz herhangi bir kamgarn ağırlık veya hafif ipliği kullanabilirsiniz. Yeni başlayan örgü dikişleri kullanılarak basit bir dört sıra tekrarla örülür, bu nedenle temel örgü ve ters örgü dikişlerinden geçmek isteyenler için harikadır!

Tam, ücretsiz kalıbı aşağıda görebilir veya satın almayı seçebilirsiniz. Etsy HERE’dan reklamsız, yazdırılabilir PDF sürümü. 🙂

Hafif dalgalar ve bu sargının rengi bana göldeki kıyı şeridine hafifçe vuran suyu hatırlatıyor. Kullandım el boyaması iplik (burada) bu önceki bir projemdeki zulamdaydı (Painted Sky Comfy Shrug Modelimi hatırlıyor musunuz?), ama bence bu tek renkli bir iplikle de güzel olurdu. Kesinlikle sağlam bir iplik kullanarak dikiş işini daha net görürsünüz, ama ben de çeşitli renkleri seviyorum! Herhangi bir renk değişikliği yapmadan görsel olarak ilginç ve güzel kılar. Yaşasın!

Peki bu dantelli şal ne kadar kolay? ÇOK! Bunu ilk proje (haha) için önermesem de, ördüğünüzde, ters çevirdikten ve ikisini birlikte ördüğünüzde, kesinlikle bunun için gidebilirsiniz. Sıraların çoğunda sadece ördüğünüzü veya ters çevirdiğinizi göreceksiniz. Üçüncü sıra için, iplik artırmalarının yanı sıra azaltmalar da yapacaksınız. Ve yeni başlayan bir örücüyseniz, ilk projeniz olarak Sedona Serenity Şal Deseninin (burada) tadını çıkarabilirsiniz!

İlk kez böyle bir kalıp üzerinde çalışıyorsanız, kesinlikle notlarım bölümünü okuyun! Desenin merkezinde tekrarın nasıl işlendiğini gözden kaçırmak kolaydır ve notlarda nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsediyorum. 🙂

Öyleyse şal desenine atlıyoruz? Kötü şaka, olacak, şal… lol!

Açıklama:

Bu rahat şal, abartısız dalgaların ve açık dikişin yanı sıra bol dökümlü, havadar bir görünüme sahiptir. Süper yumuşak, elde boyanmış iplik, onu ekstra özel bir yaz aksesuarı yapar. Yukarı veya aşağı giydirmesi kolay olan bu şal, en sevdiğiniz sundress, akşam kıyafeti ve hatta plaj kıyafetinizle güzel görünüyor. Basit bir dört sıra tekrarı ile örülmüştür, bu nedenle dantel denemek isteyen yeni başlayanlar için harika bir modeldir!

Yetenek seviyesi:

Başlangıç ​​+

Malzemeler:

US Size 10, 6.0 mm örgü iğneleri

4 skeins Lion Marka İplik El Boyaması Cennet Hafif İplik Tazı (BURADA)

(70 gram ve 175 yds / skein)

Desen yaklaşık 280 gram kullanır

Ölçüm Bandı

Goblen İğnesi

Makas

Boyutlar:

Yaklaşık 14 ”x 63”

Ölçer: Bu model için önemli değil

Kısaltmalar ve Beceriler:

k – örgü

p – ters örgü

yo – iplik bitti

k2tog – ikisini birlikte ör (azalt)

NOTLAR:

Bu sarma modeli, basit, dört sıralı bir tekrar üzerinde çalışılır. Bu sargının boyutunu ayarlamak çok kolay! Genişliği değiştirmek isterseniz, 18’in katlarını tutarken sadece üzerine atılan dikiş sayısını ayarlayın. Daha fazla veya daha az sıra örerek daha uzun veya daha kısa yapabilirsiniz. Boyutu ayarlıyorsanız iplik ihtiyaçlarını aklınızda bulundurun. Daha önce hiç basit bir dantel modeli çalışmadıysanız, daha büyük sarmaya başlamadan önce küçük bir renk örneği üzerinde çalışarak başlamak isteyebilirsiniz. Basitçe 18 dikiş atın ve deseni takip ederek örün. (Yeni başlayanlar için başka bir not: Şalınızı örerken desen doğru çalışmıyorsa, 3. sıradaki nasıl çalıştığınızı iki kez kontrol edin. Lütfen tekrar bölümüne dikkat edin. 3 kez k2tog yapacağınızı göreceksiniz. tekrarın sonunda ve sonra tekrar başlar, bu 3 kez k2tog ile başlar Bu, bu noktada ve modelin çoğu boyunca toplam 6 k2tog yapar. Tekrarı yazıldığı gibi takip etmeye çok dikkat edin. Zevk almak!)

Desen Talimatları

72 sts’de oyuncular

1. satır Sıra boyunca her birini örün.

2. Satır Sıra boyunca her birini örün.

3. Satır * (k2tog) üç kez, (yo, k1) altı kez, (k2tog) üç kez; * dan sonuna kadar tekrarlayın.

4. satır Sıra boyunca her birini aşağı doğru çevirin.

Sargınız yaklaşık 63 inç uzunluğunda oluncaya kadar veya istediğiniz uzunluğa kadar 1-4 arasındaki satırları tekrarlayın

Yeni, rahat sargınızın tadını çıkarın!

İşte bu benim arkadaşlarım! Çok basit, doğru mu? Arkadaşlarınızı etkileyebilecek, ancak yine de yapılması kolay olan bu tür projeleri seviyorum.

Bir tane yaparsan, görmeyi çok isterim! Benimle paylaşmaktan çekinmeyin @mamainastitch #mamainastitch!

XO,

Jessica

Bunu beğendiyseniz, şunları da beğenebilirsiniz:

Merlot Alpaka Şal Örgü Modeli

Sedona Serenity Şal Desen


You may also like

Leave a Comment