Kolay Elyaf Örneği

by admin

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle kolay elyaf numunesinin yapımını paylaşacağım. Yeni başlayanlar için örmeye uygun olacak tığ lifi modeli. Sadece beyaz rengi kullanarak gelin demetlerine de hazırlanabilirsiniz.

Malzemeler

Yapımı

Kolay lif örneği yapımı için 6 zincir çekerek başlayalım. İlk zincirden kancayı batıralım, ipi alalım ve çıkaralım. Bir ev oluşturalım. 4 zincir çekelim, bir kez devralalım ve yuvaya girelim. İkili tırabzan yapalım.

Üç zincir çekelim, bir kez kafasına alalım ve iki tane alalım. 3 zincir çekelim, kafa başına bir kez alalım ve yuvaya gömelim. İki tane alalım ve boşluğu oluşturalım. 6 zincir oluşturalım. 1 zincir çekip ipi gerelim.

Bir kez daha alalım ve yuvaya girelim. İpi tekrar alalım. Bu şekilde fıstık yapalım. 4 zincir çekelim, bir döngü yapalım ve aynı delikten geçirelim. Bir kez alalım ve üç tane yapalım ve sonra fıstıkları kapatalım.

İki fıstıktan sonra ilk deliğe gidelim. 3 tane alalım ve fıstığı kapatalım. 4 zincir çekip bir kez sarıp aynı deliğe bir fıstık daha yapalım. Antep fıstığını bu şekilde kapatalım. Böyle devam edelim.

4 zincir çekip tomurcuk oluşturalım. 3 kez döngü yapalım ve aynı noktayı girelim. 4 kez çıkalım. 4 zincir çekip korkuluktan geçelim ve kapatalım. 3 kez saralım, aynı noktayı girip iki tane alalım.

You may also like

Leave a Comment