Kirpik Üçgen Şal Modeli Yapımı

by admin

Merhabalar hanımlar bugün üçgen şal yapımını kirpiklerle paylaşacağım. Kısa sürede biten, yeni başlayanların bile rahatlıkla örebileceği bir şal modeli. Gelin çeyizlerinde kesinlikle bulunan üçgen örgü modeli.

Malzemeler

Yapımı

Kirpikli üçgen şal yapmak için 6 zincir çekerek başlayalım. İlk zincirin başında sarmadan başlayalım. Döngüyü ele alalım, önce bir, sonra iki, sonra iki. Aynı yuvaya üç kez çektiğimiz bir korkuluk yapalım.

İki zincir çekip saralım. İki trabzan daha yapalım. Aynı yuvaya iki trabzan daha yapalım. 3 yuva yapalım. Bir zincir çekip yakalanmadan batalım. Bir sonraki korkuluğa dalalım.

1 zincir çekip döngüyü genişletelim. Alttan aynı yuvaya girelim ve döngüyü alalım. Döngüyü alalım ve zinciri çekelim, tığ işi yapalım. Aynı şekilde ele alalım ve genişletelim. Tığ işi üzerinde bırakalım. Bir sonraki korkulukta yakalanmadan batalım.

Zinciri atlayıp tırabzana takılmadan batalım. Etrafına saralım. İki zincir çekip tırabzan yapalım. Bir kez toparlayıp iki kez çekelim. Üç zincir çekelim ve birbirine dolanmadan birincisine batalım. İkinciye geçelim. Bu şekilde artırarak örmeye devam edelim.

You may also like

Leave a Comment