Home / Mutfak için Örgü / Kese Elyaf Yapımı / En Kolay Elyaf Modeli

Kese Elyaf Yapımı / En Kolay Elyaf Modeli

Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlerle kese elyaf modelinin kumaşını paylaşacağım. Çok kolay giden harika bir fiber modeli. Çeyiz veya hediyelik olarak örülebilen elyaf modellerinden biridir.

Malzemeler

  • 4 numara tığ işi
  • İki renk ip

Yapımı

Elyaf üretimi için sarı iplikle 3 zincir çekerek başlayalım. Orta zincire dalalım ve fıstık yapalım. Kapatıp 1 zincir çekelim. Tekrar tepeye fıstık yapalım. Bir zincir çekip üstüne fıstık yapalım. 4. fıstığı da yapalım.

1 zincir çekip üstte bir tane daha yapalım. Bir zincir çekip 6. fıstığı yapalım. Fıstığı yapalım ve kapatmadan üçüncüsünün dibine batalım. Bir fıstık daha yapalım. Bir zincir çekip üstüne bir fıstık yapalım.

3. Dibinin dibine batalım ve 1 fıstık yapalım. En alttan kapatalım. Gri mile geçelim ve fıstıkları üç defa sarıp yapalım. Tepenin karşısına geçelim. İkisini kapatalım. Tekrar bir zincir çekelim, en tepeye yapalım. Fıstığı yapalım ve kapatmadan üçüncüsünün dibine batalım.

Bir fıstık daha yapalım. Bir zincir çekelim, tepenin karşısına geçip fıstık yapalım. 3. Dibinin dibine batalım ve 1 fıstık yapalım. En alttan kapatalım. Gri mile geçelim ve fıstıkları üç defa sarıp yapalım. Tepenin karşısına geçelim. İkisini kapatalım. Tekrar bir zincir çekelim, en tepeye yapalım. Bu şekilde örmeye devam edelim.

About admin

Check Also

Shawn Mendes 15 – Hayranlar İçin Müzik Sanatı Sherpa Fleece Battaniye – Stitching Blog

yönetici 1 dakika önce Stitching Blogu 1 Görüntüleme Shawn Mendes 15 – Hayranlar İçin Müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir