Kalp Çiçekler Oya Modeli

by admin

Merhaba hanımlar bugün sizlerle kalp çiçek dantel modelinin nasıl yapıldığını paylaşacağım. Yeni başlayanların bile rahatlıkla örebileceği zarif bir dantel modelidir. Gelin çeyizine bu örneği sadece beyaz yaparak da örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 21 numaralı tığ işi
  • Dantel ipler

Yapımı

Kalp iğne oyası modeli için tığ işi kroşe yaparak başlayalım. 3 zincir çekip bir sonraki kroşe ipliğine batalım. Tekrar üç zincir çekelim, diğerini batıralım ve kapatalım. İlk satırı bu şekilde tamamlayalım. Başlangıçta 4 zincir çekelim ve zinciri yan tarafa batıralım.

3 zincir çekip bir sonraki boşluktan sık iğne yaparak kapatalım. 3 zincir çekelim, batalım ve deliği kapatalım. Böyle örerek ikinci sırayı tamamlayalım.

6 zincir çekip aynı zincirden kapatalım. 3 zincir çekerek devam edelim. 3 zincir çekip bir sonraki boşluktan sık iğne yaparak kapatalım. Bunlardan 5 tanesini yaptıktan sonra tekrar 6 zincir çekelim. Aynı mekana girip bir pezevenk yaratalım. Pembe ipi sabitleyip 5 zincir çekelim.

İpi bir kez saralım, sivilceyi batıralım. Önce dışarı çıkalım, sonra iki, sonra iki. Tekrar bir zincir çekelim, ipi saralım ve iki veya iki tane çıkalım. Böyle devam edelim.

You may also like

Leave a Comment