Home / Örgü Modelleri / İpli Alışveriş Çantası Nasıl Tığ İşi – Anne Dikişte

İpli Alışveriş Çantası Nasıl Tığ İşi – Anne Dikişte

Bu süper basit çanta modelini yapmak eğlenceli ve çok pratik. İnsanların daha çevre bilincine sahip olması ve marketler plastiği keserken, bunları yapabildiğim için çok mutluyum! Ve bu iplik. 🙂 Tamamen doğal ve neredeyse bir sicim ya da saman gibi görünüyor. Tam ve ücretsiz Eco String Çanta Modelini aşağıda görebilir veya Etsy’den reklamsız, yazdırılabilir desen BURADA.

Bu benim için çok eğlenceli bir projeydi çünkü hızlı bir şekilde çalıştı ve çok “yazlık” geldi. Blogu takip edersen, bir paylaştığımı hatırlayabilirsin Eco-String Market Örgü Çanta Modeli (burada)ve o zamandan beri tığ işi çanta talepleri aldı. Bu kesinlikle yaptığım en hafif çanta (diğerlerini burada ve burada görün), aynı zamanda en sağlamlarından biri.

Ve bu, şimdiye kadar ilk kez parmak ağırlığında bir iplik kullandım. Tıknaz ve süper hacimli iplikleri kullanmayı seviyorum, ancak bunu aldığımda Biz tığ işi yapıyoruz, bir dize çanta için ÇOK mükemmel görünüyordu. Bunu yapmak için sadece bir çile iplik yeterli! Bu çanta için de kamgarn ağırlık ipliği kullanabilirsiniz. Bir veya iki kroşe kancası kadar yukarı çıkın. Çanta biraz daha büyüyecek, ancak aynı dikiş desenini takip edebilirsiniz.

Knit Picks Lindy Zincir İpliği muhteşem, sağlam ve kaliteli. Her zaman pazar tipi çantalar için pamuk kullanmayı düşünmüşümdür, ancak bu keten ve pamuk karışımı ÇOK güzel çalıştı! Parmak ağırlığı, onu daha hafif ve plastik bir torba gibi sıkıştırmayı kolaylaştırır, saklamak için mükemmeldir.

Renk seçenekleri harika değil mi (BURAYA)?! Resim Knit Picks’in izniyle

Çanta çok güzel olduğu için, aslında bir çamaşırhanede havlu tutmak için asılı olduğunu hayal ediyorum. Banyoda küçük bir çamaşır torbası olarak bile kullanabilirsiniz! Kızımın zemininde bulduğum bir yığın elbiseden çok daha iyi olurdu. 🙂

Yukarıdaki fotoğraftan da anlayabileceğiniz gibi, bu çanta oldukça fazla şey taşıyabilir! Boyut oldukça küçüktür, ancak benzer bir stil yaptıysanız, düşündüğünüzden çok daha fazla esnetip tuttuklarını bilirsiniz. Tam da bu nedenle, benimkini çok büyütmedim. Büyük, ağır bir çanta yerine birkaç orta boy çanta taşımayı tercih ederim.

Modele geçelim mi ?! Öncelikle, ilerlememle ilgili birkaç fotoğrafı size göstermeme izin verin.

İlk önce çift kroşe dikişlerle oluşturulan düz bir tabanla başlıyorsunuz.
Ardından, etrafta dört zincirlik setler çalışacaksınız. Ağ oluşturmak için bunları etrafta ve çevresinde çalışmaya devam edin.
Kulp sonunda tığ işi!

Şablona geçelim. Ayrıca şunu da seçebileceğinizi unutmayın: Etsy’den reklamsız, yazdırılabilir sürüm BURAYA!

Desen Tanımı: Bu pratik ipli çanta, çiftçilerinizin pazar bulduklarını, mağazadan ürünleri veya sadece plaj ihtiyaçlarınızı taşıyabilir! Tek bir iplik çileği ile yapmak çok yönlü ve eğlenceli.

Yetenek seviyesi:

Kolay +

Malzemeler:

ABD Boyu H 5.0 mm kroşe kancası

1 Skein Lindy Zincir İpliği (Parmak Ağırlığı) We Crochet / Knit Picks’ten 50 g / top

Desen 50 g’ın altında kullanır

Makas

Goblen iğnesi

Boyutlar / Boyutlar (yaklaşık):

10 ”X 14”

Kısaltmalar ve Beceriler:

ch – zincir

dc – çift kroşe

sl st – kayma dikişi

sts – dikişler

hdc – yarım çift kroşe

sp – boşluk

Ölçer:

Bu model için önemli değil. Torbayı kolayca büyütmek için kanca boyutlarını artırmayı düşünün.

Notlar:

Bu çanta, önce düz, dairesel bir tabanı çift kroşe dikişle örülerek yapılır. Oradan, istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar turda, zincir dikiş setlerini çalıştırmaya devam edeceksiniz. İstediğiniz herhangi bir boyuta getirmek için bu deseni kolayca ayarlayabilirsiniz! Çantayı daha geniş yapmak için, 3’ün katları ile biterken daha geniş bir tabanı örmeye devam edin (deseni izleyerek her tura 12 dikiş ekleyin). Daha uzun yapmak için, daha fazla tur için kroşe yapın. Elbette iplik ihtiyaçlarını aklınızda bulundurun! Eşyalarla doldurulduğunda uzun ve ince hale gelir, bu yüzden bedeninizi seçerken bunu unutmayın! İyi eğlenceler!

DESEN TALİMATLARI

Çanta Tabanı

Ch 4, sl st bir halka oluşturmak için birleştirin.

Rd 1 Ch 3 (burada ve boyunca dc st olarak sayılır), dc 11 kez halkaya, sl st, ch 3’ün (12 sts) en üstüne katılmak için

Rd 2 Ch 3, turn, dc aynı st’de, 2dc her st etrafında, sl st ch 3’ün tepesine katılmak için (24 sts)

Rd 3 Ch 3, dönüş, dc aynı adımda, * 1 dc sonraki standa, 2dc sonraki standa; * etrafında tekrarlayın, 3. kanalın tepesine katılmak için sl st. (36 sts)

Rd 4 Ch 3, dönüş, dc aynı standa, * sonraki 2 sts’de 1 dc, sonraki st’de 2dc; * etrafında tekrarlayın, 3. kanalın tepesine katılmak için sl st. (48 sts)

Rd 5 Ch 3, dönüş, dc aynı standa, * 1dc sonraki 3 sts’de, 2 dc sonraki st’de; * civarında tekrarlayın, dikiş sayımını 63 saniyeye eşit hale getirmek için sıranın son iki dikişi üzerine ek 3 saniye ekleyin, bölüm 3’ün tepesine birleştirmek için kaydırın. (63 saniye) (Son üç dikişi eklemek, çantayı biraz daha geniş hale getirir ve zorunlu değildire)

Çantanın Ana Gövdesi

Bu bölümde, ağ oluşturmak için dört zincirlik her setin alanında dört zincir ve kayma dikişi oluşturacaksınız.

Sürekli turlarda çalışın – dönmeyin

Rd 1 * Ch 4, sk 2 sts, sl st in next sts; * etrafında tekrarla

Rd 2 * Ch 4, sl st sonraki ch4sp’ye; * etrafında tekrarla

Toplamda 15 tur için veya çanta istediğiniz kadar uzun olana kadar 2. turu tekrarlayın.

Üst Bölüm ve Kulplar

Rd 1 Ch 3 (st olarak sayılır), ilk ch4sp’de 2dc, sonraki ch4sp’de 3dc ve etrafındaki her ch4sp’de, sl st, ch3’ün tepesine katılmak için.

Rd 2 Ch 3 (st olarak sayılır), turn, dc etrafındaki her adımda, sl st, ch 3’ün tepesine katılmak için

Kulplar

1. satır Sonraki 7 saniyenin her birinde Ch 2, hdc

2. Satır Bölüm 2, dönüş, hdc her adımda

Sap istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar 2. satırı tekrarlayın. Sapı kayma dikişli torbanın karşı ucuna takın.

Yeni eko-tote’unuzun tadını çıkarın!

Umarım bu tığ işi çantayı beğenmişsinizdir! Ağırlıklı ipliği parmaklamaktan gerçekten zevk aldığımı bilmek beni mutlu ediyor. Hehe! Eğer denemediyseniz, siz de sevebilirsiniz.

Eko-çanta yaparsanız paylaşmaktan çekinmeyin! Beni @mamainastitch #mamainastitch Instagram’da etiketleyebilirsiniz!

XO,

Jessica

Bu gönderiye sponsor olduğunuz için We Crochet’e teşekkür ederiz. Her zamanki gibi tüm görüşler% 100 bana aittir. 🙂


About admin

Check Also

Ücretsiz Desenli Şık ve Zarif Kroşe Şallar

Şal için kroşe desenlerine kimler hazır? Biz! Aksesuarlar her şeydir, her moda aşığı bunu bilir! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir