Home / Örgü İpuçları / İki veya Daha Fazla Renkli Brioche Dikiş Nasıl Örülür

İki veya Daha Fazla Renkli Brioche Dikiş Nasıl Örülür

Brioche dikişinin yarattığı kumaşın görünümünü ve hissini sevmeyen bir örücü, özellikle de iki renkli börek, çünkü şaşırtıcı börek dokusunu büyüleyici renk oyunuyla daha da büyülü hale getiriyor. AMA, iki renkli çörek örmeyi denemekten çekinmeyecek yeni başlayan bir örücü neredeyse yok.

Bu dikiş jartiyer dikişi veya çorabın dikilmesi kadar kolay olmasa da, gerçekten zor değil – desende özetlenen adımları izlediğimiz ve arkasındaki mantığı anladığımız sürece.

Bir deneyelim ve brioche dikişinde küçük bir renk örneği düz çalıştı.

Aşağıda açıklanan tüm adımları şu adreste izleyebilirsiniz: bu eğitim videosu, veya satırın numarasını tıklayın o sıranın nasıl örüleceğini izlemek için.

MALZEMELER

Klasik düz iğnelerde iki renkli çörek örülemez. İğnenin diğer ucuna arada bir dikiş atacağımız için, iki adet çift uçluya ihtiyacımız olacak. iğneler veya dairesel bir iğne.

Söz konusu olduğunda iplikbirlikte güzel görünen iki renkte istediğiniz ipliği seçmekten çekinmeyin. İki mavi tonda kalın iplik kullanacağım.

TALİMATLAR

İstenilen sayıda dikiş üzerinde iki renkli brioche ile çalışabiliriz. Çift sayı, temiz bir desen tekrarına sahip olurken, tek bir sayı projenin simetrik bir görünümünü oluşturacaktır. Renk örneğimizin simetrisi konusunda endişelenmediğimiz için, çift sayıda dikişle başlayacağız ve 10 dikiş üzerine döküm.

Kumaş genellikle daha iyi görünür. iki rengin daha koyu ile başlayın. Bu yüzden, bu renk örneği için, A rengi olarak daha koyu bir mavi ton kullanacağım.

Kullanım her türlü döküm seviyorsun, ama çok esnek olmadığından emin ol. Brioche kendi başına gevşek bir dikiştir. Onu bir arada tutmak için sert bir kenara ihtiyacı var.

Başlamadan önce birkaç kısa not:

a) Kumaşa güzel bir görünüm kazandırmak için her sıranın ilk ve son dikişini kenar olarak çalışacağız. düzgün kenarlar. Tüm müthişliğine rağmen, iki renkli çörek, özensiz kenarlarla ünlüdür. Selvedge dikişler bunu halleder.

b) Kalıp bize ne zaman söylerse “Kayma 1”, işin arkasındaki iplikle bir dikişi ters yönde kaydıracağız (sağ iğnenin ucunu o dikişe sağdan sola doğru yerleştirin).

1. Satır (satır oluşturun): ipliği içeri eklemek renk Bve bu satırı aşağıdaki gibi çalıştırmak için kullanın:
kayma 1 (kenar), [knit 1, make a yarn over and slip 1], parantezleri son dikişe kadar tekrarlayın, ters 1 (kenar). Çalışmayı kaydırın iğnenin diğer ucuna.

2. Satır: A renk, slip 1, [make a yarn over + slip 1, purl together the yarn over made in the previous row + the stitch paired with that yarn over]son dikişe kadar parantezleri tekrarlayın, son dikişi ters çevirin. İşini çevir.

3. Satır: A rengindeki ipliği işin arkasına taşıyın, B rengindeki ipliği A rengindeki ipliğin üzerine getirin ve kullanın renk B bu satırı aşağıdaki gibi çalışmak için:
kayma 1, [make a yarn over + slip 1, purl yarn over + stitch together]son dikişe kadar parantezleri tekrarlayın, son dikişi ters çevirin. Dikişleri kaydırın iğnenin diğer ucuna.

4. Satır: ile renk A, kayma 1, [knit yarn over + stitch together, make a yarn over + slip 1]son dikişe kadar parantezleri tekrarlayın, son dikişi ters çevirin. İşini çevir.

Satır 5: A rengindeki ipliği işin arkasına taşıyın, B rengindeki ipliği A rengindeki ipliğin üzerine getirin ve kullanın renk B bu satırı aşağıdaki gibi çalışmak için:
kayma 1, [knit yarn over + stitch together, make a yarn over + slip 1]son dikişe kadar parantezleri tekrarlayın, son dikişi ters çevirin. Dikişleri kaydırın iğnenin diğer ucuna.

Modeli oluşturmak için 2-5 arasındaki satırları tekrarlayın.

ARKASINDAKİ MANTIK:

a) Biz alternatif renkler her sırada. Bir sıra A rengiyle çalışılırsa, bir sonraki sıra B renginde çalışılmalıdır. Bu şekilde çalıştığımız için, her sıradaki dikişleri iğnenin diğer ucuna kaydırmamız gerekir. Aksi takdirde bir sonraki satırda ihtiyacımız olan renk ile çalışamayız.

b) Temel olarak, bir “örgü 1, ters 1” nervür versiyonuancak çift dikişlere (+ ilmek üzeri iplik) tek dikiş gibi davranır ve sıraya göre bunları birlikte örer veya ters çeviririz. “Yalnız dikiş” (ipliğin bitmediği dikiş) bir ipliği aşar ve kayar.

c) Eğer hatırlamıyorsan son sırada hangi renkte çalışıyorduniğne üzerindeki dikişlere bakın. Dikişlerin çoğu A rengindeyse, bu o sıranın A renginde çalışıldığı anlamına gelir ve sonraki satırda B renginde çalışmanız gerekir.

BİRKAÇ RENKLE ÇALIŞMA

Yapabiliriz aynı mantığı uygula Aşağıdaki fotoğrafta gösterilen renk örneği gibi projemizi daha da renkli hale getirmek istediğimizde.

İki veya Daha Fazla Renkli Brioche Dikiş Nasıl Örülür

Renkli bir çörek deseni yapmak için önce, ana renge karar ver İşin bir tarafında bir renk (bu ana renk olacak) ve işin diğer tarafında birkaç başka renk kullandığımızda kumaş genellikle daha iyi görünüyor.

Benim renk örneğimde koyu mavi ana renktir (renk A) ve açık mavi ve açık pembe kombinasyonu, işin diğer tarafında renkli bir desen oluşturur.

Bunu yapmak için renk deseni aşağıdaki gibi çalışın:

Satır 1: İplik ile çalışın ana renk.

2. Satır: İplikle çalışın ek renklerden biri.

3. Satır: İplik ile çalışın ana renk.

4. Satır: İplikle çalışın diğer ek renk.

Bu dört sıra modeli oluşturur.

Çalışmada üç konu olduğu için, yapmamız gerekecek iğne üzerinde kayan dikişler ne zaman bir sonraki satırda kullanılması gereken ipliğe gitmemiz gerektiğinde. İki renkle çalışırken olduğu gibi mutlaka olması gerekmez.

Bir diğeri farklı olan şey iki renkle çalışırken izlediğimiz 5 satırlık diziden her satırda çalışma şeklimiz. Yapmalısın Brioche Stitch mantığını takip edin ve her “yalnız” dikişe bir iplik ekleyin ve kendilerini gösterme şekline bağlı olarak çift dikişleri (ip + dikiş) örün veya ters çevirin. Eşleştirilmiş dikiş örgü gibi görünüyorsa, örün. Kırık gibi görünüyorsa, ters çevirin.

Sonuç olarak, işin sadece bir tarafında renkli görünmekle kalmayıp, aynı zamanda özellikli, eşsiz ve güzel bir kumaş yapacaksınız. göz atan birkaç renk işin diğer tarafında.

İki veya Daha Fazla Renkli Brioche Dikiş Nasıl Örülür

Eğer seçersen üçten fazla renk kullanın, projenizin kenarlarını güzel ve düzenli tutmak için işin kenarlarını yukarı taşımanın bir yolunu planlayın. İşte bir öğretici bu, onu çalıştırmanın beş yolunu açıklıyor. Ayrıca, ara sıra birden fazla iplik yumağını çözmeye hazırlanın.

BAĞLANTI KAPALI

A rengini kullanarak dikiş attığımız için, kumaş güzel görünecektir. bağlamak aynı renkteki dikişler. Yani, çalışılması gereken bir sıraya geldiğinizde A renginde, desendeki tüm dikişleri bağlamak için bu rengi kullanın (örgüleri örün ve ters örgü).

İpliği + dikiş olarak işlemeyi unutmayın ve “yalnız” dikişlerin önünde herhangi bir iplik aşımı yapmayın.

Daha büyük bir proje üzerinde çalışırken bir cankurtaran halatı. Bir hata yaparsanız ve işin bir bölümünü çözmek zorunda kalırsanız, renkli çöreklerde dikiş almak oldukça zor olabilir.


Bu öğreticiyi beğendiyseniz, AŞK e-kitaplar ve grafikler
içinde Ücretsiz Örgü Kaynakları Kütüphanesi

Kütüphane herkes için ücretsizdir
Günde 10 satır bültene abone olan.

Abone iseniz, şifreyi bulacaksın her haber bülteninin altında Cuma günleri benden alıyorsun.

Abone değilseniz, lütfen aşağıdaki forma adınızı ve size ulaşabileceğimiz en iyi e-postayı yazın ve Sana şifre göndereceğim kütüphaneye erişmek için.


İşte beğenebileceğiniz birkaç şey daha:

Bağımsız araştırma ve yayınlamayı desteklediğiniz için teşekkür ederiz!

Maryna Shevchenko - Günde 10 Satır

İki veya Daha Fazla Renkli Brioche Dikiş Nasıl Örülür |  Günde 10 sıra
İki veya Daha Fazla Renkli Brioche Dikiş Nasıl Örülür |  Günde 10 sıra
İki veya Daha Fazla Renkli Brioche Dikiş Nasıl Örülür |  Günde 10 sıra

About admin

Check Also

Rus Örgüsünde İplik ve Örgü Dikişleri Nasıl Tutulur

İçeriğe geç Günde 10 sıra Ana menü EĞİTİCİLER VİDEOLAR KÜTÜPHANE DESENLER DERSLER KİTABIN KULÜP ARABA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir