İki Şiş ile Şerit Patik Yapımı

by admin

Merhaba hanımlar bugün sizlerle iki şiş ve kurdeleli patik model yapımını paylaşacağım. Tığ işi yapamayanların yapabileceği kolay patik modeli. Hem çeyizlik hem de günlük kullanım için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 patik ipi
  • 3 numara şiş
  • İğne

Yapılışı

Patik model yapımı için şişemize 98 ilmek ekleyelim. İlk ilmeği örmeden alıp diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim. Son ilmeği düz örgü olarak örelim. Aynı şekilde ilk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri de ters örelim. Son ilmeği düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden atalım, diğer ilmekler ters örme Gibi örelim.

İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri de ters örelim. Son ilmeği düz örgü olarak örelim. Aynı şekilde ilk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri de ters örelim. Son ilmeği düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri de ters örelim.

Son ilmeği düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım, diğer ilmekleri ters örelim. Son ilmeği düz örgü olarak örelim. Toplamda 16 sıra olana kadar bu şekilde devam edelim.

Sıra başına gelince 40 ilmek ters örelim, sonra sırasıyla ör 2 ters 2 düz 2 düz ters 2 düz 2 ters 2 düz 2 düz 2 düz ters 2 düz 2 ters düz 2 düz 2 düz düz örgü ters örgü 2 örgü düz 18 knot. Diğer iğnede 40 ilmek kalacaktır.

18 ilmek ördükten sonra çevirelim. Düz örgü olarak örelim. 18. ilmeği örerken 1 ilmek daha alıp ikisini de örelim. Düz örgü olarak örelim. 18. ilmeği örerken 1 ilmek daha alıp ikisini de örelim. Daha detaylı bir açıklama için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment