Gül Havlu Kenarı Modeli Yapımı

by admin

Merhabalar hanımlar bugün gül havlu kenar modelinin yapısını sizlerle paylaşacağım. Kenar dantel, havlu kenarı olarak kullanabileceğiniz bir modeldir. Yeni başlayanların kolayca örebileceği bir havlu kenarı.

Malzemeler

Yapımı

Havlu kenar yapımı için dikildikten sonra 27 zincir çekelim. 9. Dün iki düğüm sarıp kaldıralım. İki zincir çekip üçüncüye atlayalım. Tepeye iki tane saralım. 3 kez çıkıp bir kutu oluşturalım. 2 zincir yapalım, 5 kutu yapalım.

2 sık iğne yapalım. 3. Bunu korkuluğun üstüne yapalım. 2 sık iğne yapalım ve diğerini korkuluğun üstüne yapalım. 7 zincir çekip dönelim. Tekrar 2 kez saralım. Üçte korkuluğun tepesine batalım.

Üst kısmını kıvırıp 10 zincir çekelim. 5. Sıkıca içeri girelim. 10 zincir çekelim, yuvaya girelim ve sık iğne ile bağlayalım. Hemen 1 zincir çekelim. 13 defa iğne ile dolduralım.

Batmadan karşıya atlayalım. Tekrar 13 sık iğne yapalım ve dolduralım. Böyle devam edelim ve siparişi tamamlayalım. Korkulukların tepelerine batıp ikiye tırmanarak kutuları oluşturalım. Bu şekilde örelim.

You may also like

Leave a Comment