El Havlusu Nasıl Tığ İşi – Anne Dikişte

by admin

Bulaşık havluları, el havluları ve el bezlerinin örülmesi kolaydır ve banyo veya mutfaklarımızda çok kullanışlıdır. Ayrıca, hostesler veya yeni eve taşınma partisi için harika hediyeler de yapıyorlar (bunlar güzel 2020’de olmayacak değil, lol). Bugün size basit ama zamansız dikişlerle bugün kullanabileceğiniz iki güzel havlunun nasıl yapıldığını göstereceğim. güzel pamuk karışımı iplik BURAYA.

Bunları yapmaktan hoşlandığınız hemen hemen her dikişi kullanabilirken, bence “delikli” olmayan dikişleri kullanmak güzel. Bir mağazadan satın alacağınız bir havlu gibi, emici olmasını ve aynı zamanda yıkamada iyi tutunmasını istersiniz. Emici olması için mutlaka pamuk veya pamuk karışımı kullanın! Ellerimi kurutmayan havlularla ellerimi kurutmaya çalışan bir evcil hayvanım var. (Akrilik bunu yapacak) 😉 Ayrıca, lifler için her zaman pamuk kullanırım (buradaki ve BURADA birkaç el bezi desenime bakın), eğer biraz daha fırçalı olmalarını istemiyorsam.

Granit Dikiş Havlusu

Bu iki el havlusu için güzelliği kullandım WeCrochet’den Cotlin ipliği (BURADA). Bu inanılmaz,% 70 pamuk% 30 keten ipliği hem ev eşyaları hem de giyilebilir eşyalar için kullanılabilir! İyi bir yapıya sahiptir, ancak yine de hoş bir örtüye ve yumuşak bir hisse sahiptir.

pamuk keten karışımı bu muhteşem Cotlin ipliğini hem yumuşak hem de dayanıklı hale getirir.
(Resim WeCrochet izniyle sağlanmıştır)

Oldukça sert olan Peaches & Cream’i denediyseniz, bu Cotlin ipliği çok daha yumuşak ve lüks. Beni yanlış anlamayın, Peaches & Cream’i de severim ama bu pamuktan farklı. Bir el havlusu veya bebek bezleri için, Cotlin’i ciltte daha güzel olduğu ve asmak için daha fazla örtüye sahip olduğu için seviyorum. Ekstra çevre dostu olmak istiyorsanız, Simply Cotton Worsted Weight – çok mükemmel ve ORGANİK. Sonunda ellerimi biraz tuttum ve kullanmak için sabırsızlanıyorum!

Bu organik pamuk süper yumuşak ve sonunda elime aldığım için çok heyecanlıyım! İyi bir organik pamuk arayışındayım.
Bu Dokulu Dikiş, Granit Dikişe benzer görünse de, biraz farklı çalıştı.

Tamam, peki nasıl havlu yaparız? Basit!

Aşağıda bu iki eğlenceli havlunun nasıl yapılacağına dair temel bilgileri paylaşacağım, ancak temelde aklınızda tutabileceğiniz bir yöntem var. İşte….

Öncelikle bulaşık havlunuzun olmasını istediğiniz kadar geniş bir zincirle başlamak istersiniz. Bu durumda Moss Stitch Towel için 49, Textured Stitch Towel için 44 zincirledim. Bunların misafir banyosu için küçük parmak havluları olduğunu söyleyebilirim. Onları daha büyük bir el havlusu veya mutfak havlusu yapmak için, başlamak için zincir dikiş sayısını ikiye katlardım!

Oradan, havlunuz istediğiniz kadar uzun olana kadar seçtiğiniz dikiş deseninde basitçe kroşe yapacaksınız. Kendi havlularınızı yapmanın en güzel yanı, onları istediğiniz boyutta yapabilmenizdir! Bunları oldukça küçük yaparken, siz de onları oldukça büyük yapabilirsiniz ki bu da birçok yemeği kurutmak için harika olurdu. Elbette, onları büyütmeyi seçerseniz daha fazla ipliğe ihtiyacınız olacak. Havlunuzu asmak için küçük bir halka eklemeyi veya köşeye sevimli, kişiselleştirilmiş bir etiket eklemeyi de düşünebilirsiniz.

Bunları hediye olarak yapıyorsanız, uyumlu el bezleri de vermeyi düşünebilirsiniz. Dokulu Hostes Lifinin nasıl yapılacağına dair yazının tamamını BURADAN görebilirsiniz. El bezinin geniş olmasını ve istediğiniz kadar geniş olmasını istediğiniz sürece bir zincir yaparak kendi Granit Dikiş Lifinizi yapmak gerçekten çok kolay olurdu.

Tamam, bu havluların her birini yapmanın kolay yoluna gidelim!

Her iki küçük havlu:

Boyut: Yazıldığı haliyle yaklaşık 10 ‘genişliğinde 30’ uzunluğunda. UNUTMAYIN, daha uzun bir zincirle başlayarak onları büyütmek kolaydır. Bunları büyütmek için daha büyük bir kanca kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

İhtiyacın olacak:

ABD Boyu H 5.0 mm kroşe kancası

3 skeins of Cotlin Yarn by WeCrochet (yaklaşık 150 g iplik kullanılan desen) Bu bir DK ağırlığıdır, ancak kamgarn ağırlığı da kullanabilirsiniz. Biraz farklı iki gri tonu, Pennyroyal ve Carrara renkleri kullandım.

Havlularımın oldukça küçük olduğunu unutmayın, bu nedenle daha büyük bir el havlusu veya mutfak havlusu yapıyorsanız daha fazla ipliğe ihtiyacınız olacak. Bir havluya 3 çile yerine 6 çile satın almayı düşünün.

Makas

Goblen İğnesi

Öncelikle Granit Dikiş Havlusu…

Granit Dikişli BULAŞIK Havlu Nasıl Kroşe Edilir Öğretici

Bir parmak havlusu için zincir 49 veya daha büyük bir el havlusu veya mutfak havlusu için 91. Gerekirse burada granit dikiş eğitimimi görün.

Sıra 1 Tek kroşe, zincir 1 ve çevirin.

Sıra 2 Kancadan ikinci dikişte Sc, * ch 1, aşağıdaki dikişi atlayın, sonraki dikişte sc. Sıra boyunca * ile tekrarlayın, sıranın son dikişinde bir sc yapın. Bölüm 1, dön.

Sıra 3 Kancadan ikinci ilmeğe Sc, * ch 1, aşağıya adım, aşağıda sonraki ch 1 boşlukta sc. Sıra boyunca * ile tekrarlayın, sıranın son dikişinde bir sc yapın. Bölüm 1, dön.

3. satırı istediğiniz kadar tekrarlayın!

Yengeç dikişi veya tek kroşe ile tüm havlunun etrafına bir kenarlık eklemeyi düşünün.

Ekstra yardıma ihtiyacınız varsa, bu Granite Stitch hakkında bir resim eğitimi için BURAYA bakabileceğinizi veya nasıl yapıldığına dair bir video izlemek isterseniz YouTube’da basit bir arama yapmaktan çekinmeyin. Çok basit!

Banyoda çok güzel asılı duruyor.

Sırada, Dokulu Dikiş Havlusu (granit dikişe benziyor ama farklı!)

Dokulu Bir Havlu Nasıl Kroşe Edilir Öğretici

Bir parmak havlusu için 44 sts veya daha büyük bir el havlusu veya mutfak havlusu için 86 zincir. Bak benim bu dikiş için video eğitimi BURADA

Sıra 1 Sc2tog kancadan 2. ve 3. kanalda, sonraki iki zincirde * ch1, sc2tog; * dan son ch, ch 1, sc’den son ch’ye kadar tekrarlayın.

Satır 2 Kanal 1, dönüş, 1. st ve ch-1 sp üzerinden sc2tog, * ch 1, 1. st ve ch-1 sp üzerinde sc2tog; * ile son dikişi tekrarlayın, ch 1, sc son st.

Parçanız istediğiniz kadar uzun olana kadar 2. satırı tekrarlayın!

Kullandığınız kanca boyutuna ve ipliğin ağırlığına bağlı olarak doku gerçekten farklı görünebilir.

Bu dikiş için tam bir video eğitimini burada görebilirsiniz:

O kadar basit değil mi?

Bu projeleri, seyahat ederken yanımızda götürebileceğimiz kadar küçük oldukları için seviyorum, ama aynı zamanda çok faydalılar. Çok “özel” göründükleri için örgü ve tığ işi bez ve havlu kullanmaya başlamakta tereddüt ederken, bunu aştığıma çok sevindim! Günlük hayatta yapmak ve kullanmak çok eğlencelidir.

Umarım bugün bu iki havluyu beğenmişsinizdir ve biraz ilham almışsınızdır yegenlerim. Mutlu havlu yapımı!

XO,

Jessica

Bu gönderiye sponsor olduğunuz için WeCrochet’e teşekkür ederiz. Tüm görüşler% 100 bana aittir.

You may also like

Leave a Comment