Dantel Örmede Örgü Hataları Nasıl Düzeltilir

by admin

Birkaç sıra önce tek bir örgü hatası yaptığınız için birkaç sırayı kurcalamaktan bıktınız mı? Hepimiz zaman zaman hatalar yapıyoruz, bu yüzden işte dantel örmede örgü hatalarını doğrudan örgünüzde nasıl düzelteceğinize dair rehberimiz – tüm sıraları kurcalamadan.

Bu gönderi, Tam Dantel Örme Kılavuzunun bir parçasıdır.

Düşen Dikişler

Dikişlerinden biri kaçmaya çalıştı mı? İhtiyacınız olan tek şey, örgünüzü tekrar rayına oturtmak için bir kroşe kancası: Kaçak dikişi bir kroşe kancası ile yakalayın ve iki dikiş arasındaki ilmekleri çalışma ipliği olarak kullanarak yukarı doğru zincir dikişi yapın.

Bu hem örgü hem de ters dikişler için işe yarar: örgü dikişler için önden, ters örgü dikişler için örgünüzün arka yüzünde çalışır.

Çok Fazla Dikiş

Yol boyunca bir yerde ek bir dikiş mi aldınız? Bu genellikle, çalışan ipliği sadece bir kez yerine iğnenin etrafına iki kez sararken olduğu gibi, yanlışlıkla fazladan iplik üzerinde çalışılmasıyla olur.

Ek dikiş nasıl uygulanırsa uygulansın, yeri bulmanız ve istenmeyen dikişi çözmeniz gerekir – ve sadece bu! – bu noktaya geri dönelim. İstenmeyen dikişin olduğu yerde örgünüzün biraz gevşek olduğunu fark edebilirsiniz, ancak iyi bir bloke etme dozu işe yaramalıdır.

Çok Az Dikiş

İstenmeyen bir ek azaltma yaptığınız için çok az dikişiniz varsa, örgü hatasının meydana geldiği noktayı belirleyin ve belirli canlı dikişi belirlemek için dikiş sütununu yukarı doğru izleyin. Bu canlı dikişi – yine, sadece bu – hata noktasına bırakın. Tekrar yukarı çıkmak için kroşe kancanızı yukarıda açıklandığı gibi tekrar kullanın.

Unutmayın: Sadece çözdüğünüz değil, iki sütun dikişi yukarı doğru çalıştırmanız gerekecek.

Örgü hataları nasıl düzeltilir

Cevapsız Kuşgözü

Bir yerde kuşgözü olmalı ama eksik mi? Gözden kaçan gözlerle ilgili örgü hatalarını da kolaylıkla düzeltebilirsiniz.

Gözlü iliğin olması gereken sütunu belirleyin ve kuşgözünü yerleştirmek istediğiniz sıranın üzerindeki sıraya ulaşana kadar hemen yanındaki canlı dikişi çözün.

Kroşe kancanızı, kuşgözünün olmasını istediğiniz noktada iki ilmek arasına koyun ve iki ilmek arasındaki ipliği çalışma ipliği olarak kullanarak yukarıda anlatıldığı gibi bir ilmek yukarı doğru çalıştırın. Ardından iki dikiş için her zamanki gibi yukarı doğru ilerleyin (biri çözülmüş, biri yeni).

Kendinizi maceraperest hissediyorsanız çözmeyi atlayabilirsiniz – sadece kroşe kancanızla istenen delik yerinde yeni bir dikiş alın ve iki dikiş arasındaki ipliği çalışma ipliği olarak kullanarak yukarı doğru ilerleyin.

Bu şekilde biraz uğraşabilirsiniz çünkü “gerçek” çalışan bir iplik yoktur, sadece iki dikiş arasındaki çubuklar vardır.

Kaçırılan Artış

Bu örgü hatası, eksik bir kuşgözü düzeltildiği gibi düzeltilebilir. Arttırma yönteminiz bir iplik değilse, ilgili artırma dikişini (örneğin kfb) kroşe kancanızla çalışın ve eksik halkalar için açıklandığı gibi devam edin.

Cuma Hediyelerini Kaçırmayın!

En son içeriğimizi e-posta ile almak için knitting.today’da bize katılın ve bir daha Cuma Freebie’yi asla kaçırmayın

You may also like

Leave a Comment