Home / Mutfak için Örgü / Çorap Patik Yapımı

Çorap Patik Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar, bugün sizlerle nasıl çorap patik yapılacağını paylaşacağım. Şiş ile örülen çok kolay ve rahat patik. Hem erkekler hem de kadınlar için kısa sürede tamamlanabilen bir modeldir.

Malzemeler

  • 3 numara şiş
  • Patik ipi

Yapımı

Patik modelinin yapımı için 51 ilmek örerek başlayalım. Ters düz alalım. Düz ve ters örelim. Sonuna böyle gelelim. Hadi ters çevirelim ve ters düz örelim. Düz ve ters düz çizgileri alalım. Bu şekilde 11 sıra örelim. Sağda 25 döngü bırakıp bir işaret yapalım.

Solda da aynı şekilde bırakalım. Düz örerek devam edelim. İşaretlediğimiz yere geldiğimizde düz örelim ve artıralım. Sırayı da aynı şekilde tamamlayalım. Tersine, örmeden ilk ilmeği atalım. Düz ve ters düz çizgileri alalım. Bu şekilde 11 sıra örelim.

Sağda 25 döngü bırakıp bir işaret yapalım. Solda da aynı şekilde bırakalım. Düz örerek devam edelim. İşaretlediğimiz yere geldiğimizde düz örelim ve artıralım. Sırayı da aynı şekilde tamamlayalım.

Tersine, ilk ilmeği örmeden atalım. Arttırmadan ters örmeye devam edelim. Ortadaki ilmeğe kadar düz örelim ve işaretlediğimiz yere gidelim. Tekrar artıralım. Bu şekilde örmeye devam edelim.

About admin

Check Also

# 177 – -076 – -129 – Ka

Gallery.ru / Fotoğraf # 118 – Arı 2 – Ka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir