Çok Amaçlı Hırka Modeli

by admin

Merhabalar hanımlar bugün çok amaçlı hırka modelinin yapımını sizlerle paylaşacağım. Hem yelek hem de hırka modellerinde kullanabileceğiniz bir örgü örneği. Kısa sürede biten kolay tığ işi örgü modeli.

Malzemeler

  • 2,5 numara kroşe
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Hırka modeli yapmak için zincir çekelim. Onu iki kez saralım ve 5. zincirden batalım. Kafasına alalım, iki atış yapalım ve bırakalım. 3 döngü bırakalım. İpi bir kez saralım, bir sonraki zincire batalım, ipi alalım ve ikisini çıkaralım. Son döngüyü kaldıralım. Sonra batalım, ipi alalım, ikisini bırakalım.

5 döngüden çıktıktan sonra üçünden sonra ikisinden geçelim. İki zinciri birlikte çekelim. İpi iki kez saralım. Bir sonrakine dalalım ve ikiden geçmesine izin verelim.

Bir kez alalım, ikisini inceleyelim. 5 dikiş bırakalım ve üçünü çıkaralım. Sonra iki iki, gidelim. Hattın sonuna kadar böyle devam edelim. İki ikisini çıkaralım. İki zinciri bir araya getirelim, iki alalım.

İlk boşluğa batalım ve iki tane alalım ve bırakalım. Bir kez saralım ve tepeye batalım. İki kez çıkaralım. 4 döngü bırakalım. Onu bir sonraki boşluğa bırakalım. Böyle devam edelim.

You may also like

Leave a Comment