Home / Mutfak için Örgü / Çizgili Renkli Elyaf Yapımı

Çizgili Renkli Elyaf Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlerle çizgili renkli elyaf yapımını paylaşacağım. Harika bir cıvıl cıvıl lif modeli. Örgü ve hayata yeni başlayanlar için de uygun olacak kolay bir elyaf.

Malzemeler

  • 4 renk elyaf iplik
  • 2 numara tığ işi

Yapımı

Elyaf modeli için 3 zincir çekip ortadaki zincire batarak bir zincir yapalım. Kapatalım, bir zincir çekelim. Tepede bir fıstık yapalım. Kapatalım, yine 1 fıstık daha yapalım. Bu şekilde tepelere batarak 19 fıstık yapalım. 3. Antep fıstığının dibine girelim.

Bir zincir çekelim, yukarı ve çapraz yapalım. Hattın sonuna kadar yapalım. Tepenin karşısında yapalım. İkisini de ekleyelim. Zinciri arada bir çekelim, yukarı ve birini diğerine geri alalım. İkisini de kapatalım. Sıranın sonuna kadar iki fıstığı yapalım.

Tepeye bir fıstık yapalım, birincisine gidip köşeye batalım. 1 fıstık yapalım. Kapatalım ve bir zincir çekelim. Tepede bir fıstık yapalım. Tekrar zincir tepeye bir zincir çekelim. 18 fıstık yapalım. Tepede bir fıstık daha yapalım.

Üçüncü fıstık dibine kapatmadan girelim. Tepenin karşısında yapalım. Fıstıkları dolduralım. İki sıra sarı örelim, ipi sabitleyelim. Tekrar bir zincir çekelim, en tepeye yapalım. Bu sayede renkleri değiştirerek kutu tekniği ile örmeye devam edelim.

About admin

Check Also

# 177 – -076 – -129 – Ka

Gallery.ru / Fotoğraf # 118 – Arı 2 – Ka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir