Cabin Stripes Blanket Crochet Pattern – Mama In A Stitch

by admin

Bugünün kolay çizgili serbest tığ işi battaniye modeli aşağıda bulunabilir.veya satın almayı seçebilirsiniz. Etsy’den reklamsız yazdırılabilir sürüm BURAYA, kit Lion Brand İplik BURADA (hatta renklerinizi kit ile özelleştirebilirsiniz!), üyeler deseninizi BURADA “Battaniyeler” altında alırlar. İyi eğlenceler!

Olabildiğince rahat ve tamamen özelleştirilebilen bir battaniyeye hazır mısınız? Kamp battaniyeleri, Pendleton & Hudson Körfezi tipi atmalarla ilgili hafif bir (tamam, büyük bir takıntım) var. Bu battaniyeler genellikle aşırı pahalıdır, bu yüzden kendimi kontrol etmeliyim. Ama ya kendimizinkini yapabilirsek? Rahatlar ve daha sessiz günleri ve sakin açık havada geçirilen günleri anımsatırlar. Bu battaniye, rahat bir kabin ortamında bulabileceğiniz geçmişin dokuma battaniyelerinden ilham aldı. Ne düşünüyorsun? Ve aslında rengi kullandığıma inanabiliyor musun (yılda yaklaşık bir kez oluyor haha!) Bu arada bu stili beğendiyseniz ancak örülmesini tercih ediyorsanız, Native Stripes Örgü Desenimi BURADAN görebilirsiniz.

Bu battaniyenin tığ işi için süper basittir ve hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey tığ işi yapanlar için mükemmeldir. Kullanacağınız dikiş, balıksırtı yarım çift kroşe olacaktır (bkz. öğretici BURAYA New Stitch A Day’den), şaşırtıcı, düz dokulu bir kumaş yaratır. Bazıları bunun örgü göründüğünü bile düşünebilir!

Yumuşak, yıkanabilir ve sıcak bir iplik kullanmak istedim. Lion Marka Yün Kolaylığı kazanan oldu. İnanılmaz bir renk dizisine sahip rahat bir yün karışımı olduğu için bu, kış için tüm zamanların en sevdiğim kamgarn ağırlık ipliklerinden biridir. (Tabii ki Natural’a düşkünüm).

Bu çizgi desenini bulmak ve bu güneybatı dokuma görünüm için renkleri karıştırmak çok eğlenceliydi. Ancak, istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz! Çizgileri daha kalın, daha ince yapın ve saçak veya püskül ekleyin. Ayrıca, herhangi bir dikiş sayısında daha uzun veya daha kısa bir zincirle başlayarak ve daha fazla veya daha az sıra için tığ işi yaparak battaniyenin boyutunu kolayca ayarlayabilirsiniz. Yaşasın! Meksika Serape Battaniye Tığ Desenimi hatırlayan var mı? Çizgiler gerçekten çok eğlenceli olabilir ve bunun gibi projeler harika zula engelleyici olabilir. En sevdiğiniz renk karışımını kullanmaktan çekinmeyin!

Öyleyse, bu kolay peasy battaniye modeline geçelim mi?

Ücretsiz şablon aşağıdadır veya Etsy’den reklamsız yazdırılabilir BURAYA.

Açıklama: Temiz hatlara sahip modern bir dikiş deseni ve sıcak, yün karışımı bir kumaşa sahip olan bu battaniyenin her alana rahat bir hava katacağından emin olabilirsiniz. Şeritler, rustik kamp battaniyelerini andırıyor, bu da onu hem erkekler hem de kızlar için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Yeni kroşeler için yeterince kolay olan bu renk ve sıcaklıkla dolu bu rahatlatıcı projenin keyfini herkes çıkarabilir.

Yetenek seviyesi:

Acemi

Malzemeler:

ABD Boy K 6,5 mm kroşe kancası

4 Lion Marka İplik Yün Kolaylığı Doğal Heather 85 g / skein Uygun kit BURADA (Kitinizle istediğiniz renkleri seçmekten çekinmeyin!)

Ranch Kırmızısında 1 Lion Marka İplik Yün Kolaylığı

Siyah 1 Lion Marka İplik Yün Kolaylığı

Altın 1 Lion Marka İplik Yün Kolaylığı

Orman Yeşili içinde 1 Lion Marka İplik Yün Kolaylığı

Lacivert 1 Lion Marka İplik Yün Kolaylığı

Denim’de 1 Lion Marka İplik Yün Kolaylığı

Kızılcıkta 1 Lion Marka İplik Yün Kolaylığı

Desen yaklaşık 670 gr iplik kullanır

Makas

Goblen iğnesi

Boyutlar (yaklaşık):

44 ”X 40”

Kısaltmalar ve Beceriler:

ch – Zincir

Hhdc – balıksırtı yarım çift kroşe – İplik geçirin, kancayı ilmeğe geçirin, ipliği geçirin, bir ilmek çekin, kancanızdaki ilk ilmeğin içinden geçirin, ipliği geçirin, kalan iki ilmek boyunca çekin.

st – dikiş

sts – dikişler

Ölçer:

Hhdc dikişte 4 ”X 4” te yaklaşık 11 dikiş ve 11 sıra

Notlar:

Bu battaniyenin tamamı balıksırtı yarım çift kroşe dikişle tığ işi yapılır. Her satır için belirtilen rengi kullanarak deseni yazıldığı gibi izleyin. Daha fazla sıra veya daha az sıra için tığ işi yaparak battaniyenizin boyutunu kolayca ayarlayabilirsiniz. Yaratıcı olun ve daha fazla çizgi eklemek için istediğiniz renklerden herhangi birini kullanın! Bu battaniyeyi daha geniş yapmak için, herhangi bir dikiş sayımını kullanarak daha uzun bir zincirle başlayabilirsiniz. Battaniyenin boyutunu ayarladığınızda iplik ihtiyaçlarının değişeceğini unutmayın.

Kabin Çizgili Battaniye Kroşe Desen Talimatları

Natural rengiyle, bölüm 124.

Satır 1 Hhdc kancadan 3. kanalda ve sıra boyunca her st. (122)

Sıra 2 Ch 2, dönüş, Hhdc ilk ilmeğe ve sıra boyunca her st. (122)

Belirtildiği gibi renk değişiklikleri yapan desenin geri kalanı için 2. satırı tekrarlayın.

Sıra 3 – 10 Doğal

Sıra 11 – 16 Kızılcık

Sıra 17-18 Çiftlik Kırmızısı

Sıra 19 – 24 Kızılcık

25 – 28. Sıralar Doğal

Sıra 29 – 34 Denim

Sıra 35 – 36 Lacivert

Sıra 37 – 42 Denim

Sıralar 43 – 46 Doğal

Sıralar 47 – 52 Altın

Sıra 53 – 58 Orman Yeşili

Sıralar 59 – 64 Siyah

Sıra 65 – 68 Doğal

Sıra 69 – 70 Çiftlik Kırmızısı

Sıra 71 – 72 Doğal

Sıra 73 – 74 Ranch Red

75 – 78. Sıralar Doğal

Sıra 79 – 82 Navy

Sıralar 83 – 84 Siyah

Sıralar 85 – 88 Lacivert

Sıralar 89 – 92 Doğal

Sıralar 93 – 94 Altın

Sıra 95 – 96 Doğal

Sıra 97 – 98 Orman Yeşili

Sıra 99 – 108 Doğal

Bağlayın ve uçları örün.

Şekillendirmek ve boyutlandırmak için istediğiniz şekilde engelleyin.

Herhangi bir kalan iplikle saçak, püskül veya bordür eklemekten çekinmeyin.

Yeni Cabin Stripes battaniyenizin tadını çıkarın!

Hepinize rahat, mutlu, tığ işi diliyorum!

Bu desenle bir battaniye yaparsanız, görmeyi çok isterim! Onu yakalayabilmem için Instagram’da beni @MamaInAStitch #mamainastitch’i etiketle.

XO,

Jessica

Bu gönderiye sponsor olduğunuz için Lion Brand Yarn’a teşekkür ederiz. Tüm görüşler% 100 bana aittir.

Bunu beğendiyseniz, şunları da beğenebilirsiniz:

İzlandalı Tıknaz Battaniye Modeli

Kroşe Battaniye Modeline Git

You may also like

Leave a Comment