Home / Mutfak için Örgü / Büyük Battaniye Motifi

Büyük Battaniye Motifi

Merhaba hanımlar bugün sizlerle nasıl battaniye motifinin yapılacağını paylaşacağım. Sadece battaniye modelleri için değil her türlü örgü için de kullanabileceğiniz güzel bir motif. Yeni başlayanların kolayca örebileceği kabartmalı bir örgü motifi.

Malzemeler

Yapımı

Battaniye motifi yapımı için sihirli bir yüzük yaparak başlayalım. 12 çift trabzan yapıp sihirli yüzüğü kapatalım. Bir zincir çekelim, üstüne bir tane alalım ve önüne atlayalım. Bunu iki kez inceleyelim. Son ikisini birlikte çıkaralım.

Üç kez aynı noktaya batıp ikili trabzan yapalım. 2 kez alıp korkulukla devam edelim. 3 zincir çekip birini yukarı alalım ve hemen yanına üç kez batalım. Tığ işinden çıkaralım. Bu şekilde örmeye devam edelim ve diğer renge geçelim.

İpliği tığa sabitleyelim ve örmeye devam edelim. 3 zincir çekip birini tepeye alalım, korkuluğun tepesine batalım. Atlayalım ve çift trabzan yapalım. Eve gelip üç kez batalım. 3 zincir çekip yine aynı noktaya batalım. Korkuluk yapmak için bir üst alalım.

3 kez dolduralım, 3 zincir çekelim. 3 defa çift trabzan yapalım. 1 zinciri atlayalım. Ortadan üç kez geçelim. Çıkarıp yan taraftaki tırabzan tepelerine doğru ilerleyelim. Sık iğnelerle etraflarından dolanalım. Etrafına saralım ve motifi oluşturalım.

About admin

Check Also

Shawn Mendes 15 – Hayranlar İçin Müzik Sanatı Sherpa Fleece Battaniye – Stitching Blog

yönetici 1 dakika önce Stitching Blogu 1 Görüntüleme Shawn Mendes 15 – Hayranlar İçin Müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir