Home / Mutfak için Örgü / Boncuklu Tığ Işi Dantel Modeli

Boncuklu Tığ Işi Dantel Modeli

Merhabalar hanımlar, bugün sizlerle boncuklu tığ işi dantel modeli yapımını paylaşacağım. Yeni başlayanlar için çok pratik bir iğne işi modeli. Bu dantel modeli için beyaz renk kullanarak çeyizde de yaptırabilirsiniz.

Malzemeler

Yapımı

Boncuklu tığ işi danteller için kroşe ipliği yaparak yazmaya başlayalım. İki zincir çekelim ve bir sonraki kroşe batmadan önce batalım. İki zigri daha çizelim ve bir sonraki tığ işi batty’ye batalım. 5 zincir çekelim.

İpi kancaya iki kez saralım, ipi aynı noktadan alıp iki, iki veya üç kez çıkalım. Sıkmadan hizalanarak çıkalım. 4 zincir çekip arada bir tomurcuk oluşturalım. 5 zincir daha çekelim.

Aynı kroşe kroşe iğnesi ile kapatalım. İpi iki kez saralım, aynı kroşe tığından ipi alalım. İki veya iki şekilde çıkalım. 4 zincir çekip boşluğa girelim. Tomurcuk oluşturalım ve kapatalım. Yaprakları yaptıktan sonra diğer renge geçelim. Halatı sabitleyip 4 zincir çekelim.

İpi bir kez saralım, tığ örgüsünün ucuna girip iki veya ikisini çıkaralım. 4 zincir çekelim, bir döngü yapalım ve önceki boşluktan girelim. İki veya iki şekilde çıkalım. Bu şekilde 8 yapalım. Diğer yaprağın tomurcuğundan girip ipliği alıp sıkı bir iğne ile kapatalım. Bunu her yaprakta yaparak devam edelim.

About admin

Check Also

Shawn Mendes 15 – Hayranlar İçin Müzik Sanatı Sherpa Fleece Battaniye – Stitching Blog

yönetici 1 dakika önce Stitching Blogu 1 Görüntüleme Shawn Mendes 15 – Hayranlar İçin Müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir