Home / Mevsimlik Örgü / Bir Örgü Artışı Yapın (M1, M1L, M1R)

Bir Örgü Artışı Yapın (M1, M1L, M1R)

Deseniniz Bir Örgü Arttırmanızı mı söylüyor ve tam olarak nasıl olduğunu bilmeniz mi gerekiyor? Yavaş ve yakından dersimle örme işinizde görünmez bir artış yaratarak örmeyi nasıl artıracağınızı kolayca öğrenin!

Deseniniz bu tekniği M1 olarak kısalttığında, sola meyilli bir artış olan M1L ile aynıdır. Tersine, M1R sağa eğimli bir artırma dikiş tekniğidir. Örgü becerilerinizi güçlendirmek ve bu deseni örmeye devam etmenize yardımcı olmak için her iki yönde de tam olarak nasıl artacağınıza bir göz atalım.


İZLE BİR ÖRME GİRİŞİ YAPIN
Aşağıdaki tam video ve örgü talimatları


DİKİŞLER ARASINDAKİ ÇUBUK

M1L ve M1R’yi örmeden önce, çalışmalarımızda tam olarak nerede artmaya başladığımızı belirlememiz gerekiyor. Her bir dikiş arasında ilerleyen yatay iplik şeridi, aşağıdaki talimatlarda “dikişler arasındaki çubuk” olarak adlandırılır. Kendinizi ona alıştırmak, artık örgünüzü doğru şekilde arttırmak için sizi başarıya hazırlar.

İplik ve Örgü İğneli İlmek Arası Çubuk


SOL ÖRGÜ ARTIRIMI M1, M1L

Kalıbınız size 1’i (M1) Yapmanızı söylüyorsa, bu M1L ile aynıdır. Bu teknik, sola () eğimli görünmez bir artış yaratır. Tipik olarak bu, örme işinizin sağ tarafının ilk yarısında bir artış yaparken kullanılacaktır.

1 – Sol İğnenin Takılması: Sol örgü iğnenizi kullanarak dikişler arasındaki çubuğu önden arkaya doğru kaldırın.

2 – Sağ İğne ile Örme: Sağ iğnenizle arka halkayı örün. İğnenizi arkaya getirin, doğrudan dikişe yerleştirin, ardından işleyen ipliğinizi sarın ve örün.

İplik ve örgü iğneleri ile Sol Örgü Arttırma Adımları


DOĞRU ÖRGÜ ARTIRIMI M1R

Deseniniz 1 Sağa Doğru Yap (M1R) belirttiğinde, sağa eğimli (/) görünmez bir artış yaratıyoruz. Bu teknik, genellikle örme işinizin sağ tarafının son yarısında eğimli bir artış yaratmak için kullanılır.

1 – Sol İğnenin Takılması: Sol örgü iğnenizi kullanarak dikişler arasındaki çubuğu arkadan öne doğru kaldırın.

2 – Sağ İğne ile Örme: Sağ iğnenizle önden örün. İğnenizi öne, dikişin sol tarafına getirin, ardından çalışan ipliğinizi sarın ve örün.

İplik ve örgü iğneleri ile Sağ Örgü Arttırma Adımları


ÖRME GÖRÜNMEZ ARTIRMA TEKNİĞİ
Adım Adım Video Eğitimini Oynatmak İçin Tıklayın


STUDIO KNIT’İ ZİYARET ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Umarım bir sonraki örgü projenizde güvenle Tek Örgü Artışı Yapmak için ilham alırsınız. Tüm teknik eğitimlerimle daha fazla örgü yardımı bulun. Dikiş Artırmak Üzere İplik Nasıl Örülür konusundaki dersim, kontrol etmek için gerçekten yararlı bir başka ders!

Daha da güzel örgü fikirleri istiyorsanız, lütfen mail listeme katıldığınızdan emin olun. Benim abone olmak YouTube kanalı Studio Knit bağlantıda kalmamız ve işimi desteklememize yardımcı olmanın başka bir ücretsiz ve kolay yolu.

Kristen McDonnell Studio Örgü

Sizlere Mutlu Örgü!Kristen of Studio Knit

Studio Örgü Posta Listeme Katılma Düğmesi

About admin

Check Also

Anma Günü için Haşhaş Çiçeği Örgü Modeli

Pinterest Kaydet Facebook paylaşımı Bu Gelincik Çiçeği Örgü Modeli, eğlenceli bir hızlı örgüdür. Bu tatlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir