Bir Kukuletası Nasıl Tığ İşi – Bir Dikişteki Anne

by admin

Günümüzün ücretsiz tığ işi kukuletası deseni, Kolay (ve güzel) Go-To Kukuletası, aşağı kaydırılarak görülebilir. Ayrıca şunları da seçebilirsiniz: reklamsız yazdırılabilir PDF’yi buradan Etsy’den satın alın. Zevk almak! Üyeler, Tığ Desenlerinde BURADAN “Sargılar” a kaydırdığınızda indirdiğiniz dosyayı bulun.

En basit dikişleri en güzel bulduğumu sık sık söyledim. Projelerimize çeşitlilik katmak güzel olsa da, bazen sadece iyi bir temele ihtiyacınız var. Bu başlık bir klasiktir ve hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kroşeler tarafından yapılabilir. Olabildiği kadar basit, ama benim için kışlık bir gardırop elyafı ve kesinlikle harika bir hediye olurdu. Başka bir artı – sadece iki çile iplik kullanıyor!

Siyah Kiraz Heather Wonderfluff (BURAYA)

Peki bu güzel ipliğe ne dersiniz? Sevdiğim renkleri bulmam nadirdir, ancak bu Siyah Kiraz Heather Wonderfluff temelde karşı konulmazdı. Ha! Sonunda kancamda biraz renk olması gerçekten eğlenceliydi ve bence sonbahar ve kış ayları için mükemmel, zengin bir renk tonu. Ne düşünüyorsun? Ayrıca Wonderfluff’u Cuddle Shawl Cardigan için harika bir nötrde kullandığımı da hatırlayabilirsin BURAYA.

İşte başka bir harika renk Finley Heather

Hızlı işleyen projeler, özellikle sezon hediye ederken en sevdiğim türden projelerdir. Mümkün olduğunda özel hediyeler için özel bir iplik kullanmayı da çok seviyorum. Bu proje yalnızca iki çile kullandığından, daha lüks bir iplikle yapmayı düşündüğüm bir projedir. Wonderfluff. Özel bir elyaf kullandığımda, ipliği listeleyen hediyeye küçük bir not veya etiket eklemeyi severim. Wonderfluff için, çoğunlukla Baby Alpaca (ki bu kulağa çok hoş geliyor), bu yüzden alıcıya mutlaka haber vereceğim. Hediyenizi biraz daha özel hale getirebilecek küçük bir detay. Kullandığım bazı etiketleri BURADA görebilirsiniz (bunları da yazdırmaktan çekinmeyin). Sadece etiketin arkasındaki iplik lifini not ederdim.

Önce size temel bir kukuletanın nasıl örüleceğini anlatacağım ve sonra bu özel kalıba gireceğim. Wonderfluff ipliği ile tam desen için aşağı kaydırın!

TEMEL BİR Kukuletanın Tığ İşi

(Yaptığım kaputun tam, özel kalıbı için aşağı kaydırmayı unutmayın)

Aşama 1. Tercih ettiğiniz kroşe kancası ve ipliği ile kaputunuzun geniş olmasını istediğiniz uzunlukta bir zincir yapın.

Adım 2. İstediğiniz herhangi bir dikişi kullanarak (tek kroşe en temel olanıdır), kapüşonunuzu istediğiniz kadar tığ işi yapın. Güzel bir temel uzunluk 50 – 65 ″ arasındadır. Basit bir atkı yapıyormuş gibi tığ işi yapıyorsun.

Aşama 3. Kaputunuz istediğiniz uzunlukta olduğunda, iki kısa ucu bir araya getirin ve dikin. Bir kayma dikişi veya temel bir kamçı dikiş kullanabilirsiniz. Artık temel atkınızı bir kukuletaya dönüştürdünüz!

Kaputunuzu nasıl yapacağınız konusunda olasılıklar sonsuzdur. Görünümünüzü istediğinizi seçerek özelleştirebilirsiniz – kalın iplik, küçük iplik, kadınsı bir dikiş veya klasik bir dikiş. WeCrochet imzalı bu güzel Wonderfluff Yarn ile KENDİM için gerçekten klasik bir başlık yapmayı seçtim. (Yine, desen aşağıdadır)

Nervürlü bir kroşe dikişi seviyorum çünkü örgü görünümü var ve aynı zamanda sıcak bir kumaş yapıyor. Klasik ama modern dikişleri seviyor musunuz? Öyleyse bu iyi bir tanesi! Aslında, bu dikişin bir erkeğin veya kadının atkısı için işe yarayabilecek birkaç kroşe dikişinden biri olduğunu düşünüyorum. Değil mi

Öyleyse bu çok kolay modele atlayalım!

Kolay Gidilir Kukuletalı Tığ Desen

Açıklama: Bu rahat başlık hızlı bir şekilde çalışır ve son dakikada hediye vermek için mükemmeldir! Rahat fitilli kumaş, atkının sıcaklığını artırırken ona trend bir örgü görünümü verir. Son derece özelleştirilebilir, kaputunuzu hayal edebileceğiniz herhangi bir boyutta yapabilirsiniz! Bu desen yeni tığ işi yapanlar için harika.

Yetenek seviyesi:

Acemi

Malzemeler:

ABD Boy K 6,5 mm Kroşe Kanca

2 We Wonderfluff İplik (Chunky # 5) Siyah Kiraz Heather (BURADA) veya benzer kalın ağırlıktaki iplik

Desen yaklaşık 100 g kullanır

Goblen İğnesi

Ölçüm Bandı

Makas

Boyut:

Tek boyut Yaklaşık 8,5 “X 54” uzunluk (“Desen Notları” bölümünde, kapüşonuzu istediğiniz herhangi bir boyutta olacak şekilde nasıl özelleştireceğinize ilişkin ipuçlarına bakın)

Kısaltmalar ve Beceriler:

ch – Zincir

st – dikiş

hdc – Yarım çift kroşe

hdc blo – sadece arka döngü boyunca yarım çift kroşe

Ölçer:

Bu model için önemli değil

Notlar:

Bu rahat kukuletası enlemesine tığ işi ve tamamen hdc blo kroşe dikişiyle yapılmıştır. Kaputun uzunluğunu ayarlamak için daha fazla veya daha az sıra için kroşe yapmayı seçebilirsiniz. Daha geniş veya daha dar yapmak için, herhangi bir dikiş sayısı kullanarak daha uzun veya daha kısa bir zincirle başlayın. Bu desen oldukça özelleştirilebilir, bu yüzden iyi eğlenceler!

Desen Talimatları

Ch 30

3’lü satır 1 Hdcrd kancadan ve sıra boyunca her birinde (28)

Satır 2 Ch 2, dönüş, hdc blo satırın her birinde (28)

Neredeyse her iki çile ipliği kullanana kadar 2. satırı tekrarlayın. Her iki tarafı birbirine dikmeye yetecek kadar iplik bırakarak uçları birbirine dikmeye hazırlanın.

Kayma dikiş dikişi veya tercih edilen bir dikiş yöntemi kullanarak, kaputu oluşturmak için uçları birbirine dikin.

Kalan gevşek uçları ördüğünüzden emin olun.

Yeni, rahat kukuletanızın tadını çıkarın!

Burada ve burada görebileceğiniz birkaç başka kukuletalı eşarp yaptım (bu örgü). Harika birer hediye, sence de öyle değil mi?

Umarım bu güzel ipliği ve deseni beğenmişsinizdir. Süslü bir şey denemek istiyorsanız, kesinlikle Wonderfluff’u tavsiye ederim.

Beni Instagram’da @mamainastitch etiketlemekten çekinmeyin #mamainastitch, böylece ne yaptığınızı görebilirim!

XO,

Jessica

Bunu beğendiyseniz, şunları da beğenebilirsiniz:

Bu gönderiye sponsor olduğunuz için We Crochet’e teşekkür ederiz. Tüm görüşler% 100 bana aittir.


You may also like

Leave a Comment