Home / Örgü Modelleri / Bir Günde Bitti Hızlı Tığ Battaniye – Bir Dikişte Anne

Bir Günde Bitti Hızlı Tığ Battaniye – Bir Dikişte Anne

Bazen hala güzel ve modern olan kolay, hızlı bir tığ işi battaniyeye ihtiyacınız var. Bu dokulu güzelliği bir gün içinde yapabilirsiniz, bu yüzden son dakika hediye vermek için mükemmel! Hızlı bir battaniye olabilir, ancak kalite ve güzel görünümden ödün verilmedi. Aşağıda, kendiniz veya arkadaşlarınız ve aileniz için tığ işi yapmanın ne kadar basit olduğuna bakın. 🙂 Ayrıca mevcut kiti Lion Brand sitesi BURAYA (birçok renk seçeneğinde mevcuttur) ya da reklamsız, BURAYA Etsy’de yazdırılabilir.

Tıknaz, örgü görünümlü battaniyeler hala çok moda ve Crate & Barrel’den Pottery Barn ve daha fazlasına kadar her yerde görüyorum. Bu yıl birkaç örgü versiyonunu paylaştım (Modern Mountain Throw HERE ve Fall Cuddler HERE), bu yüzden tığ işi bir versiyonun zamanı gelmişti! Bu hızlı tığ işi battaniye “kucaklayıcı”, örgü benzeri örgülere ve ön halkalar boyunca işlenmiş yarım çift kroşe ile oluşturulan güzel bir dokuya sahiptir. Ponponlar çok fazla yetenek ve eğlence katıyor, ancak bunun yerine saçak eklemeyi seçebilirsin (veya sadece düz bırakabilirsin).

Bu tığ işi birkaç gün içinde günde birkaç saat yaptım. Mecbur olsaydım, bir günde örebilirdim. Tığ işi yapmak için kendime tam bir gün ayırmam temelde imkansız olsa da!

Bu battaniyeyle ilgili bir diğer harika şey de, istediğiniz herhangi bir boyuta getirmek için deseni ayarlamanın basit olmasıdır. Bence harika bir yardım projesi battaniyesi yapıyor çünkü çok uzun sürmüyor ve bir ton iplik kullanmıyor. Bakım evleri için lapghanlar, bebek battaniyeleri (bu durumda yünsüz bir iplik kullanın) ve aynı zamanda büyük, muhteşem battaniyeler düşünüyorum!

Burada sürpriz yok – tüm zamanların favori ipliğimi kullanıyorum, Aslan Marka Yün Kolay Kalın ve Hızlı. Bu battaniyeyi Yulaf ezmesi rengiyle yaptım çünkü birçoğunuz onu Sonbahar Sarısı için kullandığım zaman renk hakkında övgüler yağdırdınız. Harika, rustik bir nötr, ancak istediğiniz rengi kullanabilirsiniz! Süper hantal # 6 olduğu sürece, gitmekte fayda var. Bu battaniyenin Balıkçı renginde olmasını da çok isterim. 🙂

Peki bunu nasıl yapacağız? Bu hızlı ve kolay battaniye modeline atlayalım! (Unutmayın ki Etsy mağazamdan reklamsız yazdırılabilir BURAYA)

Bir Günde Yapılmış Cuddler Atma Hızlı Tığ Desen

Açıklama:

Örgü görünümü ve dikişler gibi örgü ile, bu kucaklayan battaniye hem zamansız hem de trendde. Büyük bir kanca ve süper hacimli bir iplik kullanarak, yumuşacık yeni battaniyenizi hem yaparken hem de kullanırken rahat olacaksınız. Bir gün, onu kamçılamak için ihtiyacınız olan tek şey ve yeni başlayanlar için yeterince kolay!

Yetenek seviyesi:

Kolay +

Malzemeler:

US Size P, 15 mm kroşe kancası veya uygun ölçüyü elde etmek için boyut

4 Aslan Marka Yün Kolaylığı Kalın ve Hızlı Bonus Paketi Yulaf ezmesi 340 g / skein’de (4 bonus paket kullandığımı unutmayın; bunları kullanmayı tercih ederseniz normal çileğin 8’i)

veya Lion Brand Wool Ease Thick & Quick’un 8 normal boy skeins’i (Birkaç renk seçeneği bulunan kit BURADA)

Desen yaklaşık 1345 g kullanır

Makas

Goblen İğnesi

Boyut (yaklaşık):

38 ”x 46”

Kısaltmalar ve Beceriler:

ch – Zincir (ler)

hdc – yarım çift kroşe

hdc flo – sadece ön ilmek boyunca yarım çift kroşe

FP hdc – ön dikme çift kroşe işlemesi

Gösterge (yaklaşık):

4 ”x 4” hdc flo’da 6’dan biraz fazla sts ve 4 satır

Notlar:

Bu battaniye temel kroşe dikişlerle yapılır. Battaniyenizin doğru boyutta olduğundan emin olmak için göstergenizi kontrol ettiğinizden emin olun. Daha uzun veya daha kısa bir zincirle başlayarak (herhangi bir dikiş sayısı işe yarar) ve daha fazla veya daha az sıra için tığ işi yaparak boyutu kolayca özelleştirebilirsiniz. Boyutu ayarlarsanız, iplik ihtiyaçlarını aklınızda bulundurun!

Desen Talimatları

Bölüm 62

1. satır 3’te Hdcrd kancadan ch ve sıra boyunca her st. (60)

2. Satır Ch 2, turn, hdc flo her satırda.

Sıralar 3 – 5 2. satırı tekrarlayın.

Satır 6 Ch 2, dönüş, FP hdc sıra boyunca her biri st.

Satır 7 Sıra boyunca her st’de Ch 2, dönüş, hdc.

Satır 8 Ch 2, dönüş, FP hdc sıra boyunca her biri st.

Satır 9 Bölüm 2, dönüş, her sıra boyunca hdc.

Ardından, 2-9 arasındaki satırları tekrarlayın, 5 kez daha veya parça yaklaşık 41 ”ölçüsüne kadar.

Bitirmek için, son bir kez 2-5 arasındaki satırları tekrarlayın.

Kenarlık

Battaniyenin etrafına bir kez eşit olarak tek kroşe. Kenarlar kırışmaya başlarsa, çok fazla dikiş örüyor olabilirsiniz. Kenarlar küçülür veya bükülürse, etrafta daha az dikiş atmaya çalışın.

Bağlayın ve uçları örün.

İsteğe bağlı Pomlar

Kalan iplikle dört büyük pom oluşturun. Bir iplik uzunluğuyla, battaniyenin her bir köşesine bir pom bağlayın. Ponpon yerine saçak veya püskül eklemekten çekinmeyin! Bu senin battaniyen, bu yüzden yaratıcı olmaktan çekinme.

Yeni “Bir Günde Bitti Sarılma Atışı” nızın keyfini çıkarın!

Umarım bu hızlı, kucaklayıcı atıştan hoşlanırsınız!

Diğer kolay tığ işi battaniyeler arıyorsanız, Tıknaz İzlandalı Battaniye Desenimi veya Battaniyeye Git Desenimi de beğenebilirsiniz.

Battaniyelerimden herhangi birini yapıp yapmadığınızı duymak isterim, bu yüzden beni @mamainastitch #mamainastitch etiketleyerek Instagram’da paylaşmaktan çekinmeyin.

İyi günler dostlarım!

XO,

Jessica

About admin

Check Also

17+ Seveceğiniz Kablo Örgü Desenleri!

Bu yazıda, seveceğiniz 17+ kablo örgü modelini göreceksiniz! Kablo örmede yeni olabilirsiniz veya deneyimli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir