Bir Atkı Nasıl Kroşe – Bir Dikişte Anne

by admin

Boynuna bağlanan ipek eşarpların nasıl geri döndüğünü seviyorum, bu yüzden hızlı tığ işi bir versiyon yapmanın eğlenceli olacağını düşündüm. Bu desenle ilgili eğlenceli olan şey, onu pek çok şekilde değiştirebilmeniz ve tığ işi yapmanın çok kolay olmasıdır! Modaya uygun, uzun, sıska bir fular oluşturmak için daha fazla sıra örerek daha uzun yapın. Her zamanki gibi, aşağıdaki ücretsiz kalıbı görebilirsiniz. 🙂 Reklamsız yazdırılabilir olanı Mamas Maker Üyelik kitaplığına da ekledim (burada). Yeterince ilgi varsa, onu Etsy’ye de ekleyeceğim. 🙂

İşte boyun atkısı! Renkler güzel değil mi? SEVİYORUM Soğuk renkli Aslan Markası Mandala Ombre (burada).

Bunlar, bahar ve yaz aylarında eğlenceli bir aksesuar olarak etrafta dolaşmak harika! Ve bu “boyun atkısını” yapmak çok kolay! Renk değiştirirken nasıl göründüğünü seviyorum Ombre Mandala İpliği herhangi bir fantezi dikiş yapmak zorunda kalmadan ilgi kattığı için. Bu ipliği hiç kullanmadıysanız, çok iyi. Süper yumuşaktır, bu yüzden boynunuza takmak rahattır. Hatta onu bebek battaniyeleri veya cilde yakın herhangi bir şey için kullanmaktan bile iyi hissederim. Bu arada, bu desen için bilmeniz gereken tek şey nasıl çift kroşe yapılacağıdır.

Temel olarak, güzel bir şekil elde etmek için her iki ucunda artışlar ve azalmalar yaparken ince bir dikdörtgeni örüyor olacaksınız. Birkaç satırda çalıştıktan sonra, sadece iki satırlık bir tekrardan oluştuğu için desen hakkında düşünmeniz bile gerekmeyecek!

İpek eşarplar daha büyük kare tip bir şekil olsa da, bu tığ işi versiyonla bu şekli yapacak olsaydınız, resimdeki gibi boynun etrafına bağlamak çok hantal olurdu. Bu küçük önyargılı dikdörtgen şeklinin, size hafif, bağlanmış ipek bir fular görünümü verecek en iyi şekil olduğunu buldum. Şirin değil mi?

Normal boyuttaki tığ işi eşarp ve şallardan hoşlanıyorsanız, Santa Monica Bias Wrap HERE veya Summertide Wrap HERE’ı beğenebilirsiniz.

Öyleyse desene geçelim!

Açıklama: Bu mükemmel küçük boyun atkısı, hava nasıl olursa olsun giymek çok güzel. Herhangi bir kıyafete abartısız bir stil katar ve boynun etrafına takılabilir ve hatta bir çanta sapına sarılabilir. Uzun sıska eşarpların görünümünü seviyorsanız, daha uzun yapmak kolaydır. İyi eğlenceler!

Malzemeler:

ABD Boyu H 5.0 mm kroşe kancası

Soğukta 1 skein Lion Brand Mandala Ombre (BURADA) veya karşılaştırılabilir kamgarn ağırlık # 4 iplik(yarım skein’den az kullanır) 150 gr / skein

Makas

Goblen iğnesi

Ölçüm bandı

Boyut: Yaklaşık 3,5 ”X 32” (daha geniş veya daha uzun hale getirmek kolaydır!)

Ölçer: Bu model için önemli değil

Desen Notları: Boyun atkısının tamamı önyargılı tığ işi. Deseni takip ederken sargının bir tarafında artış ve karşı tarafta azalma yapacaksınız. Daha fazla sıra örerek uzunluk eklemekten çekinmeyin. Herhangi bir dikiş sayısıyla daha uzun bir başlangıç ​​zinciriyle başlayarak daha geniş hale getirebilirsiniz. İyi eğlenceler! Yapması çok hızlı!

Kısaltmalar (ABD) ve Beceriler:

ch – zincir

st – dikiş

dc – çift kroşe

Desen

Ch 17

1. satır Dc 4’teinci kancadan ch (ilk dc st olarak 3 atlanmış kanal), satır boyunca her st için dc. (15 saat)

2. Satır Ch 3 (dc st olarak sayılır), turn, sk ilk iki sts (azalma tamamlandı), her st ile son iki sts arasında dc, sonraki sts’de 2 dc (artış tamamlandı), dc başla ch. (15 saat)

3. Satır Ch 3 (dc st olarak sayılır), dönüş, ilk adımda dc (artış tamamlandı), her adımda dc, son 2 adıma kadar, son adımı atla (azalma tamamlandı), dc başla ch. (15 saat)

Eşarp 32 inç veya istenen uzunluğa gelene kadar 2. ve 3. sıraları bu sırayla tekrarlayın.

Bağlayın ve uçları örün! Voila!

Umarım bu küçük atkıyı beğenirsiniz! O kadar çok büyük tasarım yapıyorum – kazaklar, sargılar ve battaniyeler, bazen böyle küçük parçalar yapmayı özlediğim. Ve çok eğlenceli ve pratik!

İyi günler ve mutlu tığ işi arkadaşlarımı dilerim!

XO,
Jessica

Bunu beğendiyseniz, şunları da beğenebilirsiniz:

You may also like

Leave a Comment