Ben hangi sırayım? Örgünüzü Okumak

by admin

Dantel dikiş desenleri üzerinde çalışırken sıra sayaç kullanan örücülerden misiniz? Satır sayaçlarının aslında kullanışlı bir araç olabileceğini itiraf etmeliyim, ancak sadece bir tanesine sahibim (teoride) ve ihtiyacım olduğunda asla bulamıyorum (pratikte). Bu yüzden dantel örmeye gelince, hangi sırada olduğumu öğrenmek için örmemi okumaya güveniyorum – özellikle de bir aradan sonra örmeyi alıp gerçek sıranın izini kaybettikten sonra.

Bu gönderi, Tam Dantel Örme Kılavuzunun bir parçasıdır.

Örgü örgünüzü okumanın en kolay yolu, yer işareti olarak üst iplik (YO) kullanmaktır.

Aşağıdaki örnek tabloya bakalım: Bu, küçük bir çilek dantel dikiş desenine sahip, aşağıdan yukarıya doğru işlenmiş bir üçgen şalın alt kısmı için bir çizelge.

Koyu gri kareler dikiş olmadığını, beyazlar örüldüğünü, daireler ipliği örttüğünü, eğik çizgi ve ters eğik çizgi k2tog (ssk) ve üç ayaklı üçgen merkezi bir çift azalma dikişidir. (Grafik Marlene modelindendir.)

İplik üstlerinin pozisyonları (tablodaki daireler), tablodaki pozisyonları ile gerçek örmenizdeki görünümü karşılaştırarak referans noktası olarak kullanılabilir: aşağıdaki resimdeki beyaz ok 6. sıradaki sol üst ipliği gösterir, grafiğin 17. sütunu.

örgeni okumak

Yönlendirme noktaları olarak iki iplik arasındaki dikişleri kullanmak da işe yarar. Aşağıdaki resimde, iki ok, iki üst iplik arasındaki dikişlere işaret etmektedir: alttaki, aradaki bir dikişe, üstteki üç dikişe doğru.

örgeni okumak

Peki yukarıdaki resimde hangi sıradayız? Cevabınızı aşağıda bir yorumda bulmaya ve bize söylemeye çalışın!

Örgünüzü okumak

Cuma Hediyelerini Kaçırmayın!

En son içeriğimizi e-posta ile almak için knitting.today’da bize katılın ve bir daha Cuma Freebie’yi asla kaçırmayın

You may also like

Leave a Comment