Home / Mutfak için Örgü / Badem Şekeri Elyaf Model Yapımı

Badem Şekeri Elyaf Model Yapımı

Merhabalar hanımlar bugün badem şekerli lif modelinin yapımını sizlerle paylaşacağım. 3 farklı renk ile örülmüş güzel bir elyaf modeli. Çeyizlere harika bir örnek.

Malzemeler

  • 3 renk elyaf iplik
  • 2 numara tığ işi
  • Makas

Yapımı

Elyaf model yapımı için 3 zincir çekelim. Batırarak bir fıstık yapalım. Kapatalım. Ve bir zincir çekip tepeye bir fıstık daha yapalım. Tepenin karşısında yapalım. İkisini de kapatalım. Bir zincir çekip bir motif oluşturalım. İpi yırtalım.

1 zincir çekip fıstık üstüne girip tamir edelim. 1 fıstık yapalım. Fıstığı kapatalım, tepeye bir zincir çekip batalım. İkisini de kapatalım.

Bir zincir çekelim, kafa alalım, fıstığın dibine girelim ve fıstığın üzerini kapatalım. Bir zincir çekip üstüne bir fıstık yapalım ve aynı yere bir fıstık daha yapalım. İkisini de kapatalım ve ipi kıralım. 5 kez saralım ve kapatalım.

1 zincir çekip üstüne bir fıstık daha yapalım. Aynı kısım için bir fıstık daha yapalım. İkisini de kapatalım. Kafayı alalım, ortasına daldıralım ve fıstık yapalım. Beş fıstık yapıp kapatalım.

1 zincir çekip genişletelim. Kapatalım ve bir zincir çekelim. Köşeye dalalım ve fıstık yapalım. Fıstığı kapatalım, zincir çekelim, yine tepede fıstık yapalım. Bu şekilde sıra sıra örmeye devam edelim.

About admin

Check Also

# 177 – -076 – -129 – Ka

Gallery.ru / Fotoğraf # 118 – Arı 2 – Ka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir