Açık Tığ Işi Şal – Yaz Şal Desenli – Anne In A Stitch

by admin

Bugünün ücretsiz tığ işi deseni, çeşitli dikişlere ve aşırı büyüklükte bir kesime sahip örnekleyici stilde, dokulu, havadar bir sargı içindir. Oldukça kolay olsa da, bu proje için temel kroşe dikişler ve dikiş sayma konusunda rahat olmanız gerekir! Sargı, serin akşamlarda omuzlarınızı atmak için bir örtü veya sadece işlevsel, ancak güzel bir parça olarak kullanılabilir (en sevdiğiniz kıyafet veya sundress ile). Muhteşem değil mi ?!

Aşağıdaki ücretsiz desene bakın veya şunu seçebilirsiniz: reklamsız yazdırılabilir sürümü satın alın Etsy mağazamdan BURAYAveya Lion Brand’den kit (güzel renk seçeneklerinde mevcuttur) BURAYA

Ve bu renk hakkında ne düşünüyorsun ?! Bence çok güzel ve ilkbahar ve yaz ayları için gerçekten mükemmel. Ancak Lion Brand Low Tide ipliği birkaç güzel renk seçeneğiyle geliyor. Güzel bir yapıya ve mükemmel bir örtüye sahip, zincirli bir ipliktir. Bu sargı için nasıl çalıştığından bu kadar memnun olamazdım. Aslında, bu noktaya kadar, blogdaki şalların çoğunu hem Santa Monica Bias Wrap hem de Wanders Wrap’ı gerçekten çok sevdim. Ancak bu Summertide Wrap, şu anki kazanan olmalı. 🙂

Bu sargının en sevdiğim yönlerinden biri DRAPE! Akıcı, gevşek ve giymesi çok rahat. Dikişten sıkılmayacaksınız, ama aynı zamanda çılgınca da zor değil. Rahatlatıcı bir modelin mükemmel bir karışımı, ama yine de beyninizi biraz meşgul edecek. LOL!

Colorado’daki Paint Madenlerinde fotoğraf çekerken ve dolaşırken çok eğlendik.
Tüm bu eğlenceli küçük dikişleri görüyor musun? Her biri havadar, hafif ama yapılandırılmış bir örtü oluşturur. Bunu çok seviyorum! Bazılarınız Wintertide Sampler Throw Battaniyemi hatırlayabilir. Ben buna Summertide Wrap adını verdim çünkü benzer bir “örnekleyici” ama kesinlikle yaz için ilham kaynağı oldu.
Uçlara da tamamen saçak ekleyebilirsin, değil mi?
Bu kayalardaki renkler, değil mi? Çok güzel bir yer. Hatta biraz yaban hayatı gördük ve kızım kayaların arasından tırmanmayı severdi.

Desene geçelim mi?

Bunu bulabileceğini unutma yazdırılabilir bir desen olarak, Etsy mağazamdaki reklamlar olmadan PDF BURAYA. Veya aşağıdaki ücretsiz kalıbı inceleyin!

Açıklama:

Kendinizi, açık dikişli ve güzel bir örtüye sahip bu havadar, büyük boy şalın içine sarın. Bir tank veya maksi elbise ile eşleştirilmiş süper sevimli, ancak hemen hemen her şeyle giyecek kadar çok yönlü! Çeşitli dikişler ve dokular, tığ işi yaparken ilginizi çekecek ve aynı zamanda modern, kadınsı bir aksesuar yaratacaktır.

Yetenek seviyesi:

Kolay + Tüm temel dikişleri ve zincirleri sayarken ve tığ işi yaparken rahat olmalısınız.

Malzemeler:

ABD Boyu J, 6,0 mm Kroşe Kancası

Palm’da 4 Lion Marka İplik Low Tide (100 g / skein) Lion Brand’den çeşitli renklerde iplik ve desen içeren uygun kiti BURADA bulun

Desen yaklaşık 340 g kullanır

Ölçüm Bandı

Goblen İğnesi

Makas

Boyutlar:

16 ”X 65”

Ölçer:

Bu model için önemli değil

Kısaltmalar ve Beceriler:

ch – zincir

dc – çift kanca

sc – tek kroşe

sc flo – sadece ön döngü boyunca tek kroşe

hdc flo – sadece ön ilmek boyunca yarım çift kroşe

st – dikiş

sts – dikişler

ch st – zincir dikiş

FPhdc – ön dikme yarı çift kroşe

atla – atla

ch sp – zincir alanı

tr flo – sadece ön döngü boyunca tiz kroşe

Notlar:

Bu sargıyı enlemesine tığ işi yaparak çeşitli dikiş desenleri çalışacaksınız. Sargıyı biraz daha büyütmek için bir kanca boyutunu artırmayı düşünün (iplik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun). Deseni doğru takip ettiğinizden emin olmak için dikişlerinizi sayın. Ayrıca sarmaya başlamadan önce küçük bir renk örneği üzerinde pratik yapmayı da seçebilirsiniz. Basitçe 20 zincirleyin ve 2 – 15 numaralı satırlardan deseni çalıştırın (her sırada 18 sts olacaktır).

Bölüm 62

1. satır Dc 4’teinci kancadan ch, sıra boyunca her birinde dc (60) yanlış taraf

2. Satır Ch 3 (burada ve desen boyunca st olarak sayılır), dönüş, sıra boyunca her adımda dc (60) Sağ Taraf

3. Satır Bölüm 1, dönüş, 1’de scst st, * ch1, sk st, sc flo sonraki st; * çaprazdan tekrarlayın, sırayla sc sırayla ch 3. (60 sc & ch sts)

4. satır Ch 2 (burada ve desen boyunca st olarak sayılmaz), dönüş, sıra boyunca her adımda hdc flo (60)

Satır 5 Sıra boyunca her birinde Ch 2, dönüş, FPhdc (60)

Satır 6 Ch 4 (dc & ch 1 olarak sayılır), * sk st, dc sonraki st, ch 1; * çapraz, dc satırın son 2 sts’sinde tekrarlayın (60)

Satır 7 Sıra boyunca her adımda Ch 3, dönüş, dc (60)

Satır 8 Sıra boyunca her birinde Ch 2, dönüş, hdc flo (60)

Satır 9 Ch 2, turn, FPhdc satır boyunca her st için

Satır 10 Bölüm 4 (st olarak sayılır), dönüş, sıra boyunca her st’de tr flo

Satır 11 Ch 5, turn, sk 2 sts, sl st sıradaki ste (bu, kancadan 8 sts), * ch 5, sk 2 sts, sl st bir sonrakine; * satır boyunca son iki sts’ye kadar tekrarlayın, son iki sts’de sc. (19 kanal-5 kare, 19 saniye, 2 kare)

Satır 12 Ch 1, turn, sc in first 2 sts, * ch 5, sl st in ch5sp; * ile son ch5sp, ch 5, sc in 2 arasında tekrarlayınnd ch5 ch (19 kanal-5 aralık, 19 saniye, 2x)

Satır 13 Ch 5, dönüş, ilk ch5sp’de sl st, * ch 5, sl st sonraki ch5sp’ye; * satır boyunca son iki sts’ye kadar tekrarlayın, son iki sts’de sc (19 ch-5 spcs, 19 sl sts, 2sc)

Satır 14 Ch 2, turn, hdc ilk 2 sts’de, * 3 dc her ch5sp’de, satır boyunca * ile sc, 2’de scnd 5. bölümün st. (60)

Satır 15 Satır boyunca her st için Ch 3, dönüş, dc

Ardından, 2-15, 9 arasındaki satırları tekrarlayın Daha kez veya parça yaklaşık 65 inç uzunluğunda (veya istediğiniz uzunlukta) ölçülene kadar.

Bağlayın ve uçları örün!

İsteğe bağlı:

Kalan iplikle, her bir uca eklemek için püsküller veya saçaklar oluşturun.

Yeni sargınızın tadını çıkarın!

Bu bir paket! Oh, çok sevimsizim.

Umarım bu yazlık projeyi beğenmişsinizdir ve her zaman olduğu gibi beni etiketlemekten çekinmeyin ve Instagram @mamainastitch veya Facebook’ta benimle paylaşın! Orada işini yakaladığımda seviyorum!

XO,

Jessica

Bunu beğendiyseniz, şunları da beğenebilirsiniz:

Santa Monica Bias Wrap Tığ Desen (BURADA)

Hayalperestler Şal Tığ Desen (BURADA)

Bu gönderiye sponsor olduğunuz için Lion Brand Yarn’a teşekkür ederiz. Tüm görüşler% 100 bana aittir.


You may also like

Leave a Comment